Staja gitmek istemiyorum

Shadownight

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da gördüğünüz üzere bu ayın maaşını alıp staja gitmemeyi düşünüyorum. Malum YKS gibi büyük bir sınav var önümde 6 gündür de gitmiyorum neredeyse. Staja zaten defteri kendimiz dolduruyoruz 8 aydan beri kontrole gelen eden yok bu son ay da gitmeyip sınava hazırlanmayı düşünmüyorum ama ailem çok baskılıyor gideceksin diye. Ne yapmam konusunda hiçbir fikrim yok. İki arada bir derede kaldım. Ne yapmalıyım? Psikolojim acayip bozuldu stajdan dolayı ve iş yerinden dolayı tabii nasıl bir yol izlemeliyim? Önerileriniz için teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da gördüğünüz üzere bu ayın maaşını alıp staja gitmemeyi düşünüyorum. Malum YKS gibi büyük bir sınav var önümde 6 gündür de gitmiyorum neredeyse. Staja zaten defteri kendimiz dolduruyoruz 8 aydan beri kontrole gelen eden yok bu son ay da gitmeyip sınava hazırlanmayı düşünmüyorum ama ailem çok baskılıyor gideceksin diye. Ne yapmam konusunda hiçbir fikrim yok. İki arada bir derede kaldım. Ne yapmalıyım? Psikolojim acayip bozuldu stajdan dolayı ve iş yerinden dolayı tabii nasıl bir yol izlemeliyim? Önerileriniz için teşekkürler şimdiden.

MESEM sisteminde mi staja gidiyorsun.

O nedir hocam Mesleki teknik anadolu lisesi benimki ve kış stajı bu ayda gidicem normalde ama gitmeyi düşünmüyorum ailem baskılıyor beni gitmem için evde ayt çalıştım bugün gitmedim.

Hocam ne yapacağım konusunda gram bilgim yok ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
O nedir hocam Mesleki teknik Anadolu lisesi benimki ve kış stajı bu ayda gideceğim normalde ama gitmeyi düşünmüyorum ailem baskılıyor beni gitmem için evde AYT çalıştım bugün gitmedim.

Hocam ne yapacağım konusunda gram bilgim yok ne önerirsiniz?

Hocam eğer derslerden anlamıyorsanız gidin. Ama boş gidip geleceğim diyorsanız gitmeyin. Önemli olan bir şeyler öğrenip meslek yapabilmek.

Hocam eğer derslerden anlamıyorsanız gidin. Ama boş gidip geleceğim diyorsanız gitmeyin. Önemli olan bir şeyler öğrenip meslek yapabilmek.
Hocam zaten az önce babam geldi gitmediğimi öğrenmiş geldi bana sardı baya ücretsiz bir devlet üniversitesi hedeflememe rağmen ben 200 bin tl nasıl vereyim gibisinden triplere girdi 100 kere anlattım anlamadı en son sinirli anıma denk geldi ne 200 bini lan diye bağırdım sonra tabi birbirimize girdik boğuştuk biraz sonra kalp krizi numaraları falan yaptı bıktım bunlardan hem stajından hem okulundan artık kurtulmak istiyorum farklı bir şehire gitmek için gün sayıyorum artık psikolojimin içine sıçtılar birde suçluluk duygusu yüklendi şuan bilmiyorum iyi değilim.

Hocam zaten az önce babam geldi gitmediğimi öğrenmiş geldi bana sardı baya ücretsiz bir devlet üniversitesi hedeflememe rağmen ben 200 bin tl nasıl vereyim gibisinden triplere girdi 100 kere anlattım anlamadı en son sinirli anıma denk geldi ne 200 bini lan diye bağırdım sonra tabi birbirimize girdik boğuştuk biraz sonra kalp krizi numaraları falan yaptı bıktım bunlardan hem stajından hem okulundan artık kurtulmak istiyorum farklı bir şehire gitmek için gün sayıyorum artık psikolojimin içine sıçtılar birde suçluluk duygusu yüklendi şuan bilmiyorum iyi değilim.
İşyerinizle anlaşıp evde dersinize çalışmayı deneyebilirsiniz. Bir anda gelmemektense böyle daha iyi olur.

İşyerinizle anlaşıp evde dersinize çalışmayı deneyebilirsiniz. Bir anda gelmemektense böyle daha iyi olur.
3 de çıktım stajdan ve ders çalışmaya sürem olmuyor yetmiyor yetiştiremiyorum kafam dağılıyor full adamın dediği şey bir daha adama haber vermeden gelmez isem okulu arayıp stajdan kalacağımı söyledi staj bitene kadar gel diyor ama haziranın 5 inde bitiyor ve 8 inde Yks sınavı var Ben hem 1. Hem 2. Oturuma gireceğim birde bilmiyorum nasıl yapacağım ölmek istiyorum şuan hayatımda bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum.

Ben biraz daha dişini sık derimm. 😬😬 Zaten 1 ay kalmış stajı aradan çıkartıp kurtulursun şimdi ayrılıp hem okulla hem de ailenle daha fazla bozuşma bencee. Ne kadar büyük bi stres altındasın bilemicem ama yine de son ayı atlat buraya kadar dayanmışsın zateen. 🥲

3 de çıktım stajdan ve ders çalışmaya sürem olmuyor yetmiyor yetiştiremiyorum kafam dağılıyor Full adamın dediği şey bir daha adama haber vermeden gelmez isem okulu arayıp stajdan kalacağımı söyledi staj bitene kadar gel diyor ama Haziran'ın 5'inde bitiyor ve 8'inde YKS sınavı var Ben hem 1. Hem 2. Oturuma gireceğim bir de bilmiyorum nasıl yapacağım ölmek istiyorum şu an hayatımda bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum.

Merak etmeyin hocam. Boş vakitlerinizde ders çalışıp konu videoları izleyin. Bir şekilde yolunuzu bulursunuz.

Geri
Yukarı