Çözüldü Steam Steam benden habersiz takas işlemine girmiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MoritoNN

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, dün yani 10 Nisan tüm gün işte olmam ve akşamına iftara gitmem sebebiyle Steam girişi yapmadım. Sadece akşam ilerleyen saatlerde 1 saat GTAV oynayıp çıktım. Bu sabah ise hesabımda 178 TL Bulunması gerekirken tüm paramın buhar olduğunu gördüm. işlem geçmişinden dün DOTA 2 isimli oyundan saçma sapan bir kart alındığını fark ettim.

gördüğüm kadarıyla bu işlem takas edilmiş fakat Steam Guard aktif olmasına rağmen bana ne bildirim geldi nede işleme onay verdim. Ben bu işlemi nasıl iptal edip paramı alabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20230411_140516.jpg
    IMG_20230411_140516.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 95
Steam Guard kullanırsanız bu sorunlar çözülür. Takas işlerinde giriş yaparken falan onay gerektiriyor mobil onay.

Bu tarz işlemlerde sorumlu kişi kullanıcı olduğu için Steam iade vs. yapmıyor genelde.

Geçmiş olsun. Son zamanlarda oldukça fazla türedi bu tarz durumlar.

Belli ki hesabiniza biri girmiş. Hazir bulunan bakiye ile kendi itemini almış. Bu durumu bende yaşadim destek maalesef paranızı vermez. Geçmiş olsun. Ben 30-40 TL falan kaybetmiştim. Takaslik bir durum yok anlayacaginiz.

Bir kere bana da oldu bir siteye Steam hesabımla giriş yaptım Steam Guard aktif olmasına rağmen saniyeler içinde 10 saniye sürmemiştir şifrem e postam Steam Guard kapatıldı hesap tamamen elimden gitti sonradan Steam destek sayesinde alabildim hesabıma giren kişi CS:GO'dan VAC ban attırmış açtırılmıyoda gitti güzelim hesap 2014 de 15 TL'ye almıştım CS:GO'yu o kadar eskiydi. Steam destek sorunu çözer büyük ihtimalle.

Takas düşünme sebebim aşağıda takas beklemesi yazan kırmızı bir uyarı var. Eğer doğru anlıyorsam 16 Nisan a kadar bekleyecek.

çoğu 5 para etmez ama içerisinde güzelim oyunlarım var , giden 178 liraya üzülmem yeterki hesabım gitmesin... Şifre değiştirdim. Tüm cihazlardan çıkış yaptım, Ticket oluşturdum. Steam Guard aktifken nasıl girebildiklerini hala anlayamıyorum, yetkilendirmeyi nasıl alıyorlar...

Steam Guard kullanırsanız bu sorunlar çözülür. Takas işlerinde giriş yaparken falan onay gerektiriyor mobil onay.
Steam Guard var aslında, abimin bilgisayarından bile girerken zorluk çıkartıyor. Çoğu zaman format sonrası ben bile giremiyorum takılıyorum buna şaşırdım zaten :/

Son düzenleme:
Takas düşünme sebebim aşağıda takas beklemesi yazan kırmızı bir uyarı var. Eğer doğru anlıyorsam 16 Nisan a kadar bekleyecek.

Çoğu 5 para etmez ama içerisinde güzelim oyunlarım var, giden 178 liraya üzülmem yeter ki hesabım gitmesin... Şifre değiştirdim. Tüm cihazlardan çıkış yaptım, Ticket oluşturdum. Steam Guard aktifken nasıl girebildiklerini hala anlayamıyorum, yetkilendirmeyi nasıl alıyorlar...

Steam Guard var aslında, abimin bilgisayarından bile girerken zorluk çıkartıyor. Çoğu zaman format sonrası ben bile giremiyorum takılıyorum buna şaşırdım zaten :/

Hocam o yazı takas banı yazisi. O itemi takasla almamişsiniz. Adam kendi eşyasini sizin hesaptaki 178 tlyle almış. Topluluk pazarında esya alirken Steam Guard kullanılmıyor, eşya satarken onay istiyor. Siz bir yerlerde hesabi açik falan unutmuş olabilirsiniz.

Çözdüldü olarak nasıl işaretliyoruz bilmiyorum ama destekten mesaj geldi. Satın alınan hiçbir kart ya da alışveriş için iade söz konusu değil diyor. Güvenliğini artır yapacak başka bir şey yok dediler kısaca. Olan 178 liraya oldu kabaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı