Steam dışı bir platformdan oyun satın almak

Steam daha oturmuş bir platform. Onun için tercihim Steam'den yana. Origin, uplay, epicgames hepsini kullanıyorum ama Steam bir adım önde her zaman benim için. Pazar sistemi, topluluklar, atölye, hepsi Steam'i bir adım öne çıkarıyor.

Battlefield serisi yüzünden ben de ilk defa Steam dışına çıktım. Bir oyun almak istediğimde en büyük kriter Steam üzerinde olması fakat illa Steam'den olacak diye bir zorunluluğum yok.

Steam dışı bir yerden oyun almıyorum, korsan oynamayı sevmiyorum fakat Steam dışında başka bir yerden de oyun satın almıyorum. Çünkü çoğu oyuncunun hesabı burada, herkes Steam'dan satın alıyor, güvenilir geliyor kısacası Steam.
Steam dışı platform'dan oyun satın almıyorum yani. Sizde de böyle mi?
Ben tam tersi bir durum içindeyim. Steam'i hiç kurmadım. Bilgisayarımın açılışından sonra çok gecikme yapıyor.

Eskiden sırf Steam başarımları olsun diye biraz daha pahalıya Steam'den alıyordum. Şu an saldım valla nereden ucuza denk gelirse alıyorum. :D

Rekabetin olması güzel ama şirketlerin kendi pazarlamala stratejileri için çıkardığı Launcher'lar değil de Epic gibileri gelmeliydi. Steam artık güzel indirim veya güzel şeyler sun bize! -Intel'e bağladı aaa 6 çekirdekde kaldık-
Sonuç; Hala Epic Games hesabım yok.

Rekabetin olması güzel ama şirketlerin kendi pazarlamala stratejileri için çıkardığı Launcher'lar değil de Epic gibileri gelmeliydi. Steam artık güzel indirim veya güzel şeyler sun bize! -Intel'e bağladı aaa 6 çekirdekde kaldık-
Sonuç; Hala Epic Games hesabım yok.
Daha fazla geç kalmadan açın hocam. Çok sağlam oyunları hediye veriyorlar. 6 tane Batman oyununu bedava vermeden önce benim de hesabım yoktu. Humble gibi kıyıda köşede kalmış asla para vermeyeceğiniz oyunlar değil de direkt paraya kıyıp aldığımız oyunlar var. Oyun almaktan çekiniyorum bu aralar. Almayı düşündüğüm observer ücretsiz oldu mesela.

Ne Valve ne de Epic kendi kafasina göre oyun dagitmiyor. Bunlarin bir platform oldugunu, kendine ait olmayan oyunlari kafasina göre dagitamayacagini bilmeniz gerekir.

Epic daha taze bir platform oldugu icin bu tür etkinlikler yapiyor ki kullanici kazanabilsin. Valve'in ise böyle bir seye ihtiyaci yok.

Yani bedava oyun dagitmalarinin yegane sebebi kullanici kazanmaktan ibaret.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı