Steam gift kart sitesine girilince virüs bulaşır mı?

VyvalaAi

Zeptopat
Daha fazla  
Az önce YouTube'da görmüş olduğum üzere MrBeast Free Giftcard dağıtıyormuş. Ben ilk başta yorum yapanların bot olduğunu düşünsem de sonradan yorumlardaki herkesin "oha çalışıyor" vs. yazılarından dolayı ben de denedim. Steam yüzdolar gift kartına bastım bastıktan sonra benden doğrulama istedi ve o an dolandırıcı olduklarını anladım ve siteyi hemen kapattım. Virüs bulaşmış mıdır?

Az önce YouTube'da görmüş olduğum üzere MrBeast Free giftcard dağıtıyormuş. Ben ilk başta yorum yapanların bot olduğunu düşünsem de sonradan yorumlardaki herkesin "oha çalışıyor" vs. yazılarından dolayı ben de denedim. Steam yüzdolar gift kartına bastım bastıktan sonra benden doğrulama istedi ve o an dolandırıcı olduklarını anladım ve siteyi hemen kapattım. Virüs bulaşmış mıdır?

Virüs siteden girmez. Verdiği şeyde virüs değil VirusTotal'in. Dolandırıcılık sebebiyle virüs göstermiş yarısı antivirüslerin.

Tam olarak konuyu bilmiyorum fakat sitenin vermiş olduğu gift carda bastığımda bana dosya indirtme ihtimali yok mu?

Tam olarak konuyu bilmiyorum fakat sitenin vermiş olduğu gift carda bastığımda bana dosya indirtme ihtimali yok mu?

İndirttiyse görürdünüz. Eğer tedirginseniz Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsiniz. Ki zaten indirilen şeyi açmazsanız PC'ye virüs girmez.

VirusTotal'e bakarsanız phising demiş Kaspersky falan. Oltalama. Yani devam etseydiniz sizden bilgi falan isteyecekti. Sizde verince çalmış olacaktı bilgilerinizi.

İndirttiyse görürdünüz. Eğer tedirginseniz Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsiniz. Ki zaten indirilen şeyi açmazsanız PC'ye virüs girmez.

VirusTotal'e bakarsanız phising demiş Kaspersky falan. Oltalama. Yani devam etseydiniz sizden bilgi falan isteyecekti. Sizde verince çalmış olacaktı bilgilerinizi.

İşte göremedim indirtti mi indirtmedimi bu yüzden şüpheleniyorum siteye bir daha girip bir şey indirtip indirmediğine bakabilirim.

İşte göremedim indirtti mi indirtmedimi bu yüzden şüpheleniyorum siteye bir daha girip bir şey indirtip indirmediğine bakabilirim.

Dosya gezginine girin. İndirilenlere girin. Bakın sizin istemediğiniz bir şey inmiş mi? Zaten indirtsede otomatik açılmaz. Siz açmalısınız. Açmazsanızda virüs girmez.

Dosya gezginine girin. İndirilenlere girin. Bakın sizin istemediğiniz bir şey inmiş mi? Zaten indirtsede otomatik açılmaz. Siz açmalısınız. Açmazsanızda virüs girmez.

Hayır, yeni bir şey indirilmemiş Windows'u yeniden kurmuştum bu hafta sadece indirdiğim driverlar falan var başka bir şey indirilmemiş bilgisayara.

Hayır, yeni bir şey indirilmemiş Windows'u yeniden kurmuştum bu hafta sadece indirdiğim driverlar falan var başka bir şey indirilmemiş bilgisayara.

Tamamdır o zaman bir şey yok demektir. Fakat hala tedirginseniz Malwarebytes ile tarama yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı