Çözüldü Steam hesabı çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustzsche

Decapat
Daha fazla  
Mail adresime önce kurtarma mesajı atmışlar, ardından e-posta ve hesap şifresini değiştirmişler. Yetkililerle iletişime geçtim ancak bu nasıl olabiliyor, mail adresim de gitmiş olabilir mi?

Çözüm
Hocam Steam desteke yazmanız en saglıklısı baska türlü alamazsınız hesabı.
Steam desteke hesapta kullandıgınız kredi kartları numaralarını, kullanıcı adınızı, hesapta kullandıgınız ve hatırladıgınız tüm nick nameleri, erişebiliyorsanız satın alım faturalarınızı, hesapta Mobile guard varsa telefon numaranızı ekleyin. Rahatlıkla geri alırsınız.
Steam desteke hesapta kullandıgınız kredi kartları numaralarını, kullanıcı adınızı, hesapta kullandıgınız ve hatırladıgınız tüm nick nameleri, erişebiliyorsanız satın alım faturalarınızı, hesapta Mobile guard varsa telefon numaranızı ekleyin. Rahatlıkla geri alırsınız.

Çözüm
Benim de şifremi mailimi biliyorlardı. Yalnız 2 aşamalı doğrulama vardı hesabımda. Sürekli mail geliyordu şifre ile birlikte doğrulama kodunuz şu diye. En sonunda gelen mailden sıkılıp güçlü bir şifre koymuştum.

Dediklerinizin hepsini yaptım sadece başka yerlere sızma kredi kartı bilgilerimi çaldırma gibi bir durum olabilir mi? Steam hesabım uzun süredir kullandığım bir hesap değildi ama iletişime geçtim.

Dediklerinizin hepsini yaptım sadece başka yerlere sızma kredi kartı bilgilerimi çaldırma gibi bir durum olabilir mi? Steam hesabım uzun süredir kullandığım bir hesap değildi ama iletişime geçtim.

Yok hocam öyle olsaydı bende hesabımı çaldırdıgımda benım kredi kartlarımada sorun olurdu Steam hesabınızdan kartlarınıza erişemezler korkmayın.

Hayır çalan kişi kayıtlı kredi kartınız var ise direk alışveriş yapamaz kartınızın CVV'sini istiyor Steam alışveriş yapabilmeniz için.

Zaten büyük ihtimal mail adresin gittiği için kurtarma mesajını rahatlıkla görerek bu adımları uygulamışlardır.
Sahte bir Steam sitesi linki atıyolar genelde sen de gerçek link sanıp giriyorsun bilgilerini ondan sonra bilgilerin onların eline geçiyor gibi. Tabii başka yöntemleri de var.
Hesabı geri alma konusunda yukarıda da yazıldığı gibi sorun yaşıcağınızı sanmıyorum.

Hayır çalan kişi kayıtlı kredi kartınız var ise direk alışveriş yapamaz kartınızın CVV'sini istiyor Steam alışveriş yapabilmeniz için.
Daha önce hiç yaşamadığım durum hocam bilgisayarda mı virüs bulaştı acaba MacBook kullanıyorum hesap genelde orada açık öyle kaçak sitelerden de bir şey indirmedim. Yoksa rutin bir olay mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı