Steam indirme hızı bir anda düşüyor

NorinRadd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 12100f

Gigabyte rx 5600xt 6 gb vram

2x8 gb ram

Gigabyte H610M K
Steam'de normalde indirme hızım 7.9 ile 8.4 MB ile gidip geliyor. Fakat bugün yeni aldığım HDD'ye oyun yüklerken ilk vakitler normal hızla indirirken bir anda 4.9 ile 6 arasında indirmeye başlıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

1674676493425.png

HDD'nin yazma hızı internet hızına yetişmiyor olabilir. Hız testi yapar mısın HDD'ye.

Hocam böyle gösteriyor ama ilk aldığımda değerler daha yüksekti.

1674676525787.png

Belki bir anda çok yer aldığımdandır.

@Marla Singer ama.

1674676799138.png

Disk kullanımı net hızını geçiyor. Bazen de eşit oluyor.

Nperf.com üzerinden 2-3 tane farklı Frankfurt serverine hız testi yapıp grafikleri bizimle paylaşın. İnterneti değerlendirelim önce.

1674677185783.png

Böyle bir hata alıyorum.

Nperf.com üzerinden 2-3 tane farklı Frankfurt serverine hız testi yapıp grafikleri bizimle paylaşın. İnterneti değerlendirelim önce.

1674677529274.png

Hocam dediğiniz web sitesi hata veriyor. Ama bu sitede ki değerlerim böyle (arkada oyun inerken ve video açıkken)

Son düzenleme:
Bu sitede internet hızının dalgalanıp dalgalanmadığını göremiyorsun maalesef. Ortalama hız üzerinden sonuç ve grafik veriyor. Ben Superonline kullanırken sizinkine çok benzer bir problemim vardı. Speedtest sonuçları güzel çıkıyordu ama pratikte hız sürekli çakılıyordu. Siz hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Bu sitede internet hızının dalgalanıp dalgalanmadığını göremiyorsun maalesef. Ortalama hız üzerinden sonuç ve grafik veriyor. Ben Superonline kullanırken sizinkine çok benzer bir problemim vardı. Speedtest sonuçları güzel çıkıyordu ama pratikte hız sürekli çakılıyordu. Siz hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

TurkNet.

Bu HDD ile 7.0 MB'nin üstüne çıkman pek mümkün değil bildiğim kadarıyla.

1674683226144.png

Stabil olarak 8'den aşağı düşmedim. Sorun çözüldü. Belki bugün HDD'ye bir anda çok yük bindirdim. O yüzden olmuş olabilir.

Geri
Yukarı