Steam'den bulaşan virüsle diğer hesaplar da çalınabilir mi?

Esat s

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşım Steam mesajlar üzerinden bir link atmış, boşluğuma geldi, tıkladım. Daha sonra şifremi yazdım, Steam hesabım hemen çalındı, saniyesinde e postası falan değiştirildi. Destek talebi attım Steam'e ama bilgisayarıma virüs bulaşmış mıdır veya bunlar başka hesaplarıma erişebilir mi? Teşekkür ederim.

Arkadaşım Steam mesajlar üzerinden bir link atmış, boşluğuma geldi, tıkladım. Daha sonra şifremi yazdım, Steam hesabım hemen çalındı, saniyesinde e postası falan değiştirildi. Destek talebi attım Steam'e ama bilgisayarıma virüs bulaşmış mıdır veya bunlar başka hesaplarıma erişebilir mi? Teşekkür ederim.
Siteden bir şey indirmediyseniz kolay kolay bulaşmaz çerezler hariç. Ben tarayıcı çerezlerinizi temizlemenizi öneririm. Güvenmiyorsanız malwarebytes veya kaspersky ile tam tarama yapın.

Bu tarz saldırılara "phishing attack" denir. Bir virüs yazılımıyla çalışmaz. Genel olarak sosyal mühendislik adı verilen karşı tarafı aldatma odaklı bir saldırıdır. Size önerim Steam şifreniz ile ortak şifreli başka hesaplarınız varsa derhal şifrenizi değiştirmek olacaktır. Geçmiş olsun.

Muhtemelen sana mesajı atan arkadaşında bu phishing saldırısına kurban gitti. Aynısını senin hesabını ele geçiren kişi de sana da yapacaktır. Yani senin tüm Steam arkadaşlarına aynı şekilde mesaj gönderip onların hesaplarını da çalmaya çalışacaktır. Steam arkadaşlarını da bu konu hakkında uyarabilirsin.

Geri
Yukarı