Steam'den indirilen GTA V ile korsan GTA V'in arasındaki performans farkının sebebi nedir?

Her şey bir yana bu konu neden bu kadar tuttu :D? Foruma giriyorum bildirimler sürekli beğeni.

Mantıklı bir çıkarım ama tek sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum. Bazı oyunlarda da tam tersi bir durum oluşabiliyor.

Dediğiniz mantıklı ama ona ek olarak etkileyen başka faktörler de vardır illa diye düşünüyorum. Örneğin oyuniçi grafik ayarları ve alınan ortalama FPS değerlerine dair bir görsel paylaşılmamış.

Görsel paylaşmama gerek var mıydı ki? Yaşadığım sorunu açık ve net bir şekilde belirttiğimi düşünüyorum dodi sürümü ile sabit 120 FPS alıyorum drop ve lag mevcut değil tüm ayarlar very high 1920x1080p.
Orijinal sürümlerde sabit FPS alamıyordum ve dalgalanmalar oluyordu.

Sizin gibi insanlar crack oyunları kotuleyip Max 30 saat oynicaklari hikaye oyununa 500 700 TL veriyorlar doğru siteden crack indirsen hicbirsorun olmuyor bu önyargıyi kıralım kendimizi kandırmayalım.

Düzgün bir crack sitesi bulsam bende orayı kullanmak istiyorum ama her site forumlarda virüs diye kötülendiği için bir site bulamıyorum bana yardımcı olabilir misin?

Her şey bir yana bu konu neden bu kadar tuttu :D? Foruma giriyorum bildirimler sürekli beğeni.

Görsel paylaşmama gerek var mıydı ki? Yaşadığım sorunu açık ve net bir şekilde belirttiğimi düşünüyorum dodi sürümü ile sabit 120 FPS alıyorum drop ve lag mevcut değil tüm ayarlar very high 1920x1080p.
Orijinal sürümlerde sabit FPS alamıyordum ve dalgalanmalar oluyordu.
Elbette ki var. Yaşadığınız sorunu görsel veya video kayıtları ile desteklemeniz her zaman çok daha faydalıdır. Bu şekilde ancak tahmine dayalı bir fikir ortaya atılabilir. Sorunun kaynağı tespit edilemediği gibi elle tutulur çözüm yöntemleri de sunulamaz. Bu sadece sizin durumunuz için değil, bu tipte oluşturulan her konu için geçerli bir şey.

İncelenebilecek, kıyaslama yapılabilecek, araştırılabilecek ne kadar fazla görsel, video, dosya veya buna benzer bir materyal sunulur ise sorunun tespiti ve çözümü o kadar kolay sağlanır. Tüm bunlarla uğraşmak istemeyen kişilerin de konu açma zahmetinde bulunmaması gerekiyor bence. Anca tartışma ortamı yaratmaktan ileriye gitmez.

Bu arada yanlış anlamanızı asla istemem. Ne kadar bilgili ve tecrübeli birisi olsanız bile gözünüzden kaçan şeyler olabileceği gibi yeni fark edeceğiniz ya da yeni öğreneceğiniz şeyler de ortaya çıkabilir. Hiç belli olmaz ve kimse bilemez.

Tabii alt tarafı bir oyun için bu kadar basit veya sıradan bir konu hakkında uğraşmak istememiş de olabilirsiniz. Eğer öyle bir durum var ise yine bir şey diyemem elbette ancak o zaman söylediğim gibi sorunu tespit etmek ya da çözüm bulmak için değil; üzerine düşünmek ve tartışma ortamı yaratmak için konuyu oluşturmuş olursunuz.

Tekrardan yanlış anlaşılmaya yol açılabilecek bir söz kullandıysam eğer affola.

Korsan oyunda arkaplanda çalışan istemciler çalışmazken (Steam, Rockstar istemcisi) orijinal oyunda bu istemciler çalışıyor.

Korsan oyunda denevu koruması da yok. Bu performans düşüren bir şeymiş.

Bu nedenlerden ötürü olabilir.

Düzgün bir crack sitesi bulsam bende orayı kullanmak istiyorum ama her site forumlarda virüs diye kötülendiği için bir site bulamıyorum bana yardımcı olabilir misin?
Forum ve özellikle de Türk forumlarında korsan kullanıma yönelik herhangi bir içerik tavsiyesi bulabilmen biraz zor olacaktır. Sağlam, virüs içermeyen ve kullanıcı sayısı yüksek korsan film, dizi, oyun indirme sitesi bulabilmeniz için de kendi tecrübelerinizden yola çıkarak, detaylı araştırmalar yapmanız gerekmekte. Aksi durumda dediğim gibi ya hiç bulamaz ya da çok az bulursunuz. Bulduklarınız da ancak ismen olur. Kaynak bağlantı sunulamaz size.

Korsan kullanıma yönelik bir kaynak belirtmek yasak diye biliyorum ancak bağlantı paylaşmadan, yalnızca ismen belirtmenin forum kuralları gereği herhangi bir sakıncası bulunmuyor ise birkaç tavsiyede bulunabilirim.

Bu arada imkanınız var ise her zaman orijinal ve resmi kaynaklardan ürün ya da hizmet almanın daha sağlıklı olduğunu belirtmekte fayda var. Korsan sitelerde ne kadar güvenilir ve sağlam bir kaynak bulsanız bile warez platform ve içeriklerin her zaman güvenlik açısından bir risk düzeyi olduğu gibi oluşabilecek herhangi bir olumsuz sonuçta sorumlu tamamen kendiniz olursunuz ve yalnız kalırsınız. O yüzden sadece oyun indirmek için değil; birçok konuda interneti güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanmayı öğrenmek gerekiyor. Bunun en iyi yolu da araştırmak ve araştırmalarınızdan elde ettiğiniz sonuçları kendi deneyimleriniz, başka kullanıcı/tüketicilerin deneyimleri ile birleştirmek oluyor.

Bu piyasanın içinde iseniz 1337X sitesini öneririm. Şu an öğrenci olduğum için uygun fiyatli oyunları almaktayım. Pahali olanları da o siteden indiriyorum. Çok nadir virüs bulaştı o da hafif olacak tarzda. Ama diğer türlü ne nasıl yapılır konusunda deneyimli değilseniz özellikle URL kontrol etmeksizin her Torrent denen sitelerde dolaşırsanız inanın degil 5 gün 5 dakikada virüse bulaşırsınız.

Aynı laptop bende var 120 FPS alamazsın varsayılan ayarlarla 60 65 arası FPS. Crackli de muhtemelen settings XML dosyasıyla oynanmıştır ondan daha çok FPS veriyordur.

Zamunda diye Rus bir site var neredeyse tüm korsan oyun siteleri oradan aliyor Torrent'leri ben oradan indiriyorum 4 yıldır hala bir şey yok PC'de sıcaklık değerleri normal

Hiçbir zaman anlamadığım bir kafa yine burada karşıma çıkıyor :D

Durumu olmayıp korsan oyun alana zerre lafım yok adam zaten sessiz sedasız indiriyor oynuyor bazı şeyleri göze alıp.
Anlamadığım yer ise bunu yapıp bir de üstüne ne virüsü ya 560 senedir korsan indiririm hiçbir şey olmadı diye korsanı legalleştirmeye çalışıp sanki iyi bir şey yapıyormuş gibi kendini avutanlara.

Yani çok zor değil ya az biraz sorgulama. Adam saatlerce,günlerce uğraşıp bir oyunu crackliyor ve bunu size tertemiz bedava sunuyor öyle mi? Ve siz buna inanıyorsunuz öyle mi? İnanmayı geçip bir de savunuyorsunuz :)

Gerçekçi olalım arkadaşlar sanırım bu korsan indirip 6 ayda 1 senede bir PC'yi formatlayan arkadaşlar bunu normal olarak görüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı