Steam'den oyun alırken dolar kuru çok yüksek

Scaryo

Hectopat
Daha önce de oyun almıştım ilk kez oldu böyle, ziraat banka kartı doları 35.5 olarak çekti. Hafta sonu değil, mesai saatleri içerisinde aldım neden böyle yüksek? 33.4 alması gerekiyordu ama bildiğin geçirdiler kazık gibi. Sanırsam kartı iptal etmenin vakti gelmiş.

Kartı iptal etmeni gerektiren bir durum yok. Bankadan bankaya değişebilmekle birlikte dolar kurunu genelde 1-2 $ yüksekten hesaplıyorlar. 1 ay kadar önce Nays ile bir oyun almıştım, 1 doları 34 küsur ₺ olarak baz aldı. Hoş olmasa da normal bir durum yani.

@Scaryo Geçen aylarda bir konu açılmıştı diye hatırlıyorum, ziraat bankası extra bir komisyon çekiyor dolar ile alımda, eğer işlem onaylanırsa iki taraf için de o çekilen ekstra miktar geri iade ediliyormuş o yüzden daha fazla çekmiş olabilir. Ama emin değilim birkaç ay geçtiği için üstüne, hatırladığım kadarıyla böyleydi, isterseniz bankanızla görüşebilirsiniz bu durum hakkında.

Daha önce de oyun almıştım ilk kez oldu böyle, ziraat banka kartı doları 35.5 olarak çekti. Hafta sonu değil, mesai saatleri içerisinde aldım neden böyle yüksek? 33.4 alması gerekiyordu ama bildiğin geçirdiler kazık gibi. Sanırsam kartı iptal etmenin vakti gelmiş.

Saat 17'den sonraysa(büyük ihtimalle biliyorsunuz ama gene de ben yazayım) gene kuru yüksek alıyor

Makasla birlikte 33.4 olmalı diyor sanırım arkadaş, dolar 32.20 şu an.

Evet daha önce 33 küsur çekmişti bu sefer 35.5 aldı kuru.

@Scaryo geçen aylarda bir konu açılmıştı diye hatırlıyorum, Ziraat Bankası extra bir komisyon çekiyor dolar ile alımda, eğer işlem onaylanırsa iki taraf için de o çekilen ekstra miktar iade ediliyormuş o yüzden daha fazla çekmiş olabilir. Ama emin değilim birkaç ay geçtiği için üstüne, hatırladığım kadarıyla böyleydi, isterseniz bankanızla görüşebilirsiniz bu durum hakkında.

Umarım öyledir hocam yoksa fena kazık attılar, bu kuru normalde hafta sonu çekmesi gerekiyor, bana hafta içi uyguladılar.

Geri
Yukarı