Steam'den oyun indirmek ne kadar internet yer?

egeyardimli

Hectopat
Merhaba ben mobil verim ile Steam'dan oyun yüklemek istiyorum ama interneti ne kadar harcar bilmiyorum. Mesela 5GB depolama gerektiren bir oyun için 5GB internet mi harcar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. 5 GB olan bir oyun için 5 GB harcar. Bazen orada indirme boyutu yerine PC üzerinde kaplayacağı yer yazar. Zaten siz indirmeye başlayınca orada size indirdiğiniz oyunun kaç GB olacağını söyler.

Görev yöneticisinden arkada bir program interneti yiyiyor mu kontrol edin. Onun harici indirme yaparken Mağaza kısmına girmemeye çalışın Steam’de.

Mobil internet ile PC'e bağlandığınızda hiçbir şey yapmasanız bile internetiniz gidiyor. Ben 3 ay kadar kullandım, W10 saçma hizmetleri ömrümü yedi.

Hayır indirme esasında, oyun+DLC dışında ekstra veri tüketmiyor.

Bazı oyunlar sıkıştırılarak indiriliyor, bazen gerekli depolama alanından az indirme yapmasının sebebi bu.

Ama sıkıştırılan oyunlar neye göre seçiliyor bir bilgim yok. Oyunu indirmeye başlayın, diskte yer ayırma bittikten sonra indirmelere bakın, kaç GB indirecek diye. Ona göre indirirsiniz. Diskte yer açarken herhangi bir indirme yapmaz.

Merhaba ben mobil verim ile Steam'dan oyun yüklemek istiyorum ama interneti ne kadar harcar bilmiyorum. Mesela 5GB depolama gerektiren bir oyun için 5GB internet mi harcar?

Öncelikle mobil internetini bağladığında Wi-Fi'den bilinen ağları yönet ayarından tarifeli bağlantı olarak ayarlamayı unutma. Steam'dan indirmeye başladıktan sonra hemen indirme yöneticisine giderek ne kadar internet harcayacağını görebilirsin. ''Gerekli depolama alanı''na takılmaman lazım, indireceği boyut o değil.

Geri
Yukarı