SteelSeries Arctis Nova Pro'dan Cızırtı Geliyor

Noktawn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, geçen ay SteelSeries Arctis Nova Pro aldım. Gamedec dedikleri cihazla birlikte ancak seslerde takılma ve patlamada var. Sanki eski gramafonlardan gelen o cızırtı ya da ufak patlama/tıklama sesi geliyor. Yardım ederseniz çok sevinirim. Kimse yardım etmiyor. Her yazılımım güncel bu arada. Sadece bana ses dediğimiz olaydan anlayan bir kişi lazım işin de uzman veya bilgisi olup da yardım edebilecek bir kişi varsa çok mutlu olurum.

Engine yazılımı üzerinden dış seslerin mikrafona verilmesi ile ilgili bir ayar var. Sonar yerinde değil kulaklığın şarjının falan görüldüğü yerde. O ayarı kapatın düzelir.

1676010478990.png

Engine yazılımı üzerinden dış seslerin mikrofona verilmesi ile ilgili bir ayar var. Sonar yerinde değil kulaklığın şarjının falan görüldüğü yerde. O ayarı kapatın düzelir.

Eki Görüntüle 1663164

Nova Pro kullanıyorum AUX bağlantısını yanında gelen aygıta takınca cihazdan hışırtı geliyor ama PC'ye takınca problem yok kulaklık sağlam çalışıyor.

Nova Pro kullanıyorum AUX bağlantısını yanında gelen aygıta takınca cihazdan hışırtı geliyor ama PC'ye takınca problem yok kulaklık sağlam çalışıyor.

Cihazı bugün aldım sorun var mıdır sizce ona göre iade edeyim.

Kullanmaya devam ediyorum kulaklıktan yana yüzüm gülmedi maalesef iPhone 6S in yanında gelen kulaklıktan pek de bir farkı yok gibi gelmeye başladı artık bana bu kulaklıklar bundan önce de 1MORE spearhead kullanıyordum onun mikrofonu da bundan iyiydi bu arada kısacası canım cok sıkkın :/

Kullanmaya devam ediyorum kulaklıktan yana yüzüm gülmedi maalesef iPhone 6S in yanında gelen kulaklıktan pek de bir farkı yok gibi gelmeye başladı artık bana bu kulaklıklar bundan önce de 1MORE spearhead kullanıyordum onun mikrofonu da bundan iyiydi bu arada kısacası canım cok sıkkın :/
Hocam sizin kulaklık wireless değil anladığım kadarıyla. Bende aynı dertten muzdaribim ama benim kulaklık wireless. Dediğiniz gibi pcye direkt takınca sorun yok ama dac'a bağlayınca cızırtı ve patlamalae oluyor. Çözümü bulamadım :/

Hocam sizin kulaklık Wireless değil anladığım kadarıyla. Bende aynı dertten muzdaribim ama benim kulaklık Wireless. Dediğiniz gibi PC'ye direkt takınca sorun yok ama DAC'a bağlayınca cızırtı ve patlamalae oluyor. Çözümü bulamadım :/

Nova Pro Wireless kullanıyorum bende DAC takınca ses de cızırtı oluyor bayağıdır kablosuz olarak kullanıyorum şu anda ne durumda bilmiyorum yazılım güncellemesiyle çözmüşlerdir belki.

Nova Pro Wireless kullanıyorum bende DAC takınca ses de cızırtı oluyor bayağıdır kablosuz olarak kullanıyorum şu anda ne durumda bilmiyorum yazılım güncellemesiyle çözmüşlerdir belki.
Yok hocam ben alalı daha 4 ay civari oldu. İlk aldığımda da cızırtı patlama vardı geçen sürede hep wireless kullandım. Geçen gün arkadaş için Kablolu HS80 aldım almışken bir deneyeyim karşılaştırayım dedim. Baslar sesler daha çok hoşuma gitti HS80 için ama kablosuz ayrı bir özgürlük.Deneme esnasında da bunu da kablolu olarak takıp öyle karşılaştırayım dedim ama cızırtıdan ve patlamalardan hiçbir şey anlamadım.

Yok hocam ben alalı daha 4 ay civari oldu. İlk aldığımda da cızırtı patlama vardı geçen sürede hep Wireless kullandım. Geçen gün arkadaş için kablolu HS80 aldım almışken bir deneyeyim karşılaştırayım dedim. Baslar sesler daha çok hoşuma gitti HS80 için ama kablosuz ayrı bir özgürlük. Deneme esnasında da bunu da kablolu olarak takıp öyle karşılaştırayım dedim ama cızırtıdan ve patlamalardan hiçbir şey anlamadım.

Evet kesinlikle alırken çok büyük beklentilerim vardı benim de ama tam bir hayal kırıklığı ve kesinlik 12-14K fiyatları hak etmiyorlar keşke iade etseydim diye düşünüyorum bazen.

Arkadaşlar ben kablolu olana sahibim, konuyu sabah gördüm. Akşam eve geçince yaptığım ayarları sizler için paylaşacağım. Bu kulaklık doğru ayarlar yapıldığında büyük bir cevher.

Sonarı kapatıp atacağım görsellerdeki gibi yapın ayarları. Benim gibi bas severler ekolayzır apo programını kurup aynı ayarları yapabilirler inanın çok fark ediyor. Kulaklığı kablo ile bağlayıp yapın bu ayarları ve sonra keyfini çıkarın. Deneyimlerinizi yazın mutlaka.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı