SteelSeries Nova 7 vs Razer Kraken V3 Pro

Bütçe
5000-6000

Kayrakkus

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit Rtx 3060 12 GB, 16 GB RAM 3200 mhz, İ5 10600 KF, 1 TB harddisk, 500 GB m2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6000 TL bütçem var. Kabosuz kulaklık arıyordum ve iki kulaklık arasında kaldım. Kulaklığı oyun oynamak, müzik dinlemek film izlemek için kullanacağım ama daha çok oyun oynamak için. Halihazırda JBL live 650 btnc var elimde. Kraken V3 Pro'nun titreşim motorları ilgimi çekti. Sizce başlıktaki kulaklıkların hangisini almalıyım?

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6000 TL bütçem var. Kabosuz kulaklık arıyordum ve iki kulaklık arasında kaldım. Kulaklığı oyun oynamak, müzik dinlemek film izlemek için kullanacağım ama daha çok oyun oynamak için. Halihazırda JBL live 650 btnc var elimde. Kraken V3 Pro'nun titreşim motorları ilgimi çekti. Sizce başlıktaki kulaklıkların hangisini almalıyım?

Merhaba ben 3 aydır Nova 7 kullanıyorum ve cok memnunum almanızı önerırım.

Her iki kulaklık da üst düzey ses kalitesi, konfor ve tasarım sunar. Eğer aktif gürültü iptali ve THX Spatial Audio gibi özelliklere değer veriyorsanız, Razer Kraken V3 Pro sizin için iyi bir seçenek olabilir. Diğer taraftan, SteelSeries Nova 7 daha uzun pil ömrü ve çıkarılabilir mikrofon gibi pratik özelliklere odaklanmış. Hangi kulaklığı tercih edeceğiniz, kişisel zevklerinize bağlı.

Her iki kulaklık da üst düzey ses kalitesi, konfor ve tasarım sunar. Eğer aktif gürültü iptali ve THX Spatial Audio gibi özelliklere değer veriyorsanız, Razer Kraken V3 Pro sizin için iyi bir seçenek olabilir. Diğer taraftan, SteelSeries Nova 7 daha uzun pil ömrü ve çıkarılabilir mikrofon gibi pratik özelliklere odaklanmış. Hangi kulaklığı tercih edeceğiniz, kişisel zevklerinize bağlı olacaktır.
Razer kraken v3 proda basslar titreşim özelliğini kapatınca kötü oluyor diyorlar.

Razer Kraken V3 Pro'da basslar titreşim özelliğini kapatınca kötü oluyor diyorlar.

Razer Kraken V3 Pro'nun bazı incelemelerinde, bass titreşim özelliğini kapattığınızda ses kalitesinin düştüğüne dair görüşler bulunmaktadır. Ancak, bass titreşimi kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilir. Kablosuz kulaklıklarda ise pil ömrü oldukça önemlidir ve SteelSeries, bu konuda başarılı bir performans sergileyerek uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

Ben de şahsen 3 yıldır SteelSeries Arctis 9 kulaklığını kullanıyorum ve pil ömrü konusunda hiçbir problem yaşamadım. Bataryasında herhangi bir sorun olmaması, kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Bu durum, SteelSeries'in kalite ve dayanıklılık odaklı bir marka olduğunu göstermektedir.

Razer Kraken V3 Pro'nun bazı incelemelerinde, bass titreşim özelliğini kapattığınızda ses kalitesinin düştüğüne dair görüşler bulunmaktadır. Ancak, bass titreşimi kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilir. Kablosuz kulaklıklarda ise pil ömrü oldukça önemlidir ve SteelSeries, bu konuda başarılı bir performans sergileyerek uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

Ben de şahsen 3 yıldır SteelSeries Arctis 9 kulaklığını kullanıyorum ve pil ömrü konusunda hiçbir problem yaşamadım. Bataryasında herhangi bir sorun olmaması, kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Bu durum, SteelSeries'in kalite ve dayanıklılık odaklı bir marka olduğunu göstermektedir.

Bluetooth olması da güzel Razer da Bluetooth yok.

Razer hakkında hiçbir bilgim yok.
Nova 7 kullanıyorum. Çıkarılabilir mikrofon olması bence çok güzel bir özellik. oyun oynarken mikrofonu yuvasından basit bir şekilde çıkarıp, müzik dinlerken ya da film izlerken mikrofonu yuvasına doğru ittirmek bence çok kullanışlı bir özellik. Herhangi bir şekilde mikrofunun varlığı yüzüme engel vs olmuyor. Müzik dinlerken ev işi yapabiliyorum. Aynı anda hem telefona hem bilgisayara bağlanabiliyorum wireless ve bluetooth sayesinde.
Sesler kaliteli çıkıyor ama biraz daha fazla çıkabilirdi diye de düşündüğüm olmuştur.
Pil ömrü bence gayet yeterli.
Uzun kullanımda kulağımı ağrıttığı oluyor bu sebeple kulak arkasına ya da kulak önüne getirip 3-5 dk öyle duruyorum. Tabi diğer kulaktan devam. Şimdiye kadar hiç iki kulağımı birden ağrıttığı olmadı.
Oyunlarda oyun sesinin azaltılıp konuşma sesinin artırılması ya da tam tersi özelliği var kulaklığın üstünde.

Sonuç olarak memnunum ve yine olsa yine alırım.

Bluetooth olması da güzel Razer da Bluetooth yok.

Kulaklık Bluetooth özelliği sayesinde görüşmeleri destekliyor ve bilgisayarınıza bağlıyken telefondan müzik dinleyebilme özelliği sunuyor. Ayrıca, Bluetooth menzili 20-30 metreye kadar olan bir kulaklıktır. Şahsen, ben kulaklıkla markete iniyorum. :D

Geri
Yukarı