Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Şifresi çözülemeyen kişilerin yapması gereken:
Zararlının bulaştığı son 12 saat çok önemlidir bu zaman dilimde veya en kısa zamanda aşağıda istenen bilgileri paylaşın.

- Klasöre çıkardığınız aracı çalıştırıp çözülmediğinde klasör içinde STOPDecrypter-log dosyası oluşur bunu ve aşağıda istenecekler ile beraber Zip olarak paylaşın.
- Her klasörde zararlının notu bulunur bu dosyadan bir tane.
- Şifrelenmiş dosyanın şifresiz bir yedeği var ise en fazla 5 adet dosya ekleyin (Mümkünse boyutlar küçük olan olsun).
- Zip'lediğiniz dosyaları konu altına Google Drive, Microsoft OneDrive veya yerli olmayan, üyelik gerektirmeyen bilindik bir upload sitesine yükleyip linki paylaşın.

Bunu diyorum. Doğru düzgün okuyup paylaşın. Bir sonrakinde de anlamadım derseniz bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Konuyu takip edin çözüm aracı güncellendikçe denersiniz.

Hocam bende de bu virüsten var. Kurtarmam gereken hayati dosyalarım var. Ne olur yardım edin. Anlatımı tam anlayamadım, yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Eğer isterseniz telefonu verip WhatsApp'tan yahut istediğiniz bir yerden konuşabiliriz.

Anlatımı tam anlayamadım, yanlış bir şey yapmak istemiyorum.
Bu kadar basit bir yazılımı bile kullanmıyorsanız daha çok zararlı bulaştıracaksınız demektir. Kullanımı kısmını iyice okuyun. Anlamadığınız kısmı sorun. Kimlik ve uzantılarınız uyuşuyor mu?

Aynen STOP ransomware bulaşmış. 25 dosyanı deşifre etmiş ancak netframework veya yönetici olarak çalıştırmadığından bazı hatalar vermiş.
Konu başında verdiğim yerlere bana gönderdiğin dosyayı oralara gönderdin mi?

Ne gibi bir kısıtlama? O sitelere daha önce ne yaptınız da kısıtlama oluştu?
Ordan değil burdan yazamadım tekrar deneyip sizinle paylaşıcağım

antivirüsler yada spyware yazılımları çözüm olmuyor mu
Format atsam sonra kurtarma programıyla dosyaları geri alma şansım olsa yine uzantılar aynı mı olur acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı