Superonline ZTE Modem 'Geniş banda erişemezsiniz' hatası

Aynı sorunu yaşadım Dual boot Ubuntu kurduğumda. Bunun sebebi güvenli aile paketi denilen bir koruma, hattın sahibi olarak müşteri hizmetlerini arayarak kapatabiliyorsun ancak sorun burada bitmiyor bunu yaptığımda çoğu site açıldı ancak hala giremediğim siteler var ve sorun aynı "geniş banda erişemezsiniz"

Technopat YouTube'da bir video var belki bunu yaparım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@tasocuk dostum ISS nerede acaba.

1671190413121.png

Aynı sorunu yaşadım Dual boot Ubuntu kurduğumda. Bunun sebebi güvenli aile paketi denilen bir koruma, hattın sahibi olarak müşteri hizmetlerini arayarak kapatabiliyorsun ancak sorun burada bitmiyor bunu yaptığımda çoğu site açıldı ancak hala giremediğim siteler var ve sorun aynı "geniş banda erişemezsiniz"

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1604035

Lan sekmesinde olması lazım hocam.

Fiber zaten kendi altyapıları oluyor. Kendi altyapılarında istedikleri yasakları koyabilirler ama Türk Telekom altyapısı altında öyle çok söz geçiremiyorlar yasak konusunda. Şahsi fikrimi soracak olursanız eğer olur da bir gün sol fiber gelirse isterlerse 10 Gbps versinler hayatta kabul etmem. TurkNet VDSL'de kalırım 50 Mbps alırım en fazla yine de kabul etmem.

Aynı yasaklar TT'dede türknettede var ki.

Eki Görüntüle 1604035

Güvenli internet TURKCELL SUPERONLINE giriş yapıp site içinde kapatılabiliyor.

Son düzenleme:
Bir şeyler deniyorlar ama bakalım hayırlısı.

Modem arayüzüne girip DHCP ayarınıza bakar mısınız? ISS ayarı açık mı? Ben de kapalıydı tiki açtım düzeldi gibi.

Hocam bende de aynı sorun var tik kapalıymış açtım şimdi... Hocam bir de orada kiralama süresi modu ve özel kiralama süresi var orası nasıl olacak olduğu gibi mi kalsın siz nasıl yaptınız.

Bir şeyler deniyorlar ama bakalım hayırlısı.

Modem arayüzüne girip DHCP ayarınıza bakar mısınız? ISS ayarı açık mı? Ben de kapalıydı tiki açtım düzeldi gibi.

Arkadaşım çok teşekkürler. ISS DNS'yi açınca sorunum çözüldü. Allah razı olsun. 1 haftadır octopi. Local a girmeye çalışıyorum PuTTY'den yapmadığım ayar kalmadı. Ama sorun çok farklı yerdeymiş...

Yeni konular

Geri
Yukarı