SYS fan 1 çalışmıyor

Ademsh

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M PRO VD-İ5 6500-GTX 750 Tİ-16GB DDR4 3200MHZ
Merhaba, PC de sıvı soğutucu kullanıyorum. 1-2 hafta önce fark etmemiştim ama belki de yeni olmuştur SYS fan 1'e bağlı olan sıvı soğutucudaki fanım çalışmıyor, bütün fanlar çalışıyor ama çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Ayrıca PC kablosu sökük olunca tekrar takıp açmaya çalırşırsam tepki olmuyor, arkadaki PSU anahtarını kapatıp 6 saniye Power tuşuna basıp elektiriğini alıyorum. Ardından anahtarı açıp hemen Power tuşuna basınca açılıyor ve tabii ki de her açıldığında bir ekran geliyor. F1-F2 gibi tuş seçeneği veriyor, devam için F2'ye basıyorum(başka kimsede bu sorunu bulamadım yardım edebilecek biri var mı? )

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta sorun olabilir. Sysfan2 de bir fan takılı ise yerlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca anakart modelini kullanarak internetten güç ve veri iletimi yollarına bakarak tahminde bulunabilirsiniz. Eğer sysfan 2 ve 1 aynı yolları kullanıyorsa sysfan2 yi çıkartmayı deneyin. Eğer sorun çözülürse akım yetmiyor olma ihtimali çok yüksek anlamına gelir.

Anakartta sorun olabilir. SYS_FAN2 de bir fan takılı ise yerlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca anakart modelini kullanarak internetten güç ve veri iletimi yollarına bakarak tahminde bulunabilirsiniz. Eğer SYS_FAN 2 ve 1 aynı yolları kullanıyorsa SYS_FAN2'yi çıkartmayı deneyin. Eğer sorun çözülürse akım yetmiyor olma ihtimali çok yüksek anlamına gelir.

Hocam baktım siteden ve sadece SYS fan 1 tane var başka yok bir de CPU fan var.

Hocam sisteminizdeki fan sayısı, cpu soğutucusu stok değilse modeli, işlemci modeli ekran kartı modeli, sistemde kaç tane ve hangi tip diskler var, ve son olarak psu modelini yazarsanız bir hesaplama yapalım belki o şekilde bir sonuca varırız.

Hocam sisteminizdeki fan sayısı, CPU soğutucusu stok değilse modeli, işlemci modeli ekran kartı modeli, sistemde kaç tane ve hangi tip diskler var, ve son olarak PSU modelini yazarsanız bir hesaplama yapalım belki o şekilde bir sonuca varırız.

İşlemci: i5 6500.
Sogutucu: SilverStone tundra TD02LITE.
SSD: Kingston 240 GB.
SSD: Sp 500 GB.
Ekran kartı: GTX 750 Ti.
PSU Frisby'nin 650 sanırım wat bilmiyorum tam. (500 de olabirlir)

Hocam emin değilseniz daha kolay çözüme ulaşmak adına psu üzerinde bir sticker bulunur onun fotoğrafını atar mısınız?
Örnek olarak:
IMG_20230712_130634.jpg

Hocam emin değilseniz daha kolay çözüme ulaşmak adına PSU üzerinde bir sticker bulunur onun fotoğrafını atar mısınız?
Örnek olarak:
Eki Görüntüle 1858682

Hocam ters kalıyor göremiyorum ama kasanın detaylarına bakınca 650W gösteriyor ki büyük ihtimal öyledir egzoz fanını çıkartım Molex'ten SYS fan 1'e taktım dönmedi sorun pin in orada anlaşılan ama bir sorun daha gördüm PSU'nun kablosuna elleyince elektrik geliyor anahtarı açtım elektrik gelmedi kapattım arkada kabloları azıcık oynadım geldi PSU sıkıntılı gibi ama.
Ne yapmam gerekiyor.

Hocam kablonun ellediğiniz tarafı a mı yoksa b mi?

A hocam ve fark ettim ki 24pin kablo ucunda bir çatlak var ama kablo ile ilgili değil plastik yeri çatlamış acaba o mu yapıyor tak çıkar yaptım fark etmedi bir şey bence şase oldu bir yerde ama...

Hocam çatlağın net bir fotoğrafını atıp bir de B tarafı yani platik ucun odluğu tarafı biraz sağ-sol yönlerinde oynatır mısınız? Pinleri çıkartacak yönde haraket ettirmemeye dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı