SYS fan 1 çalışmıyor

Ademsh

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M PRO VD-İ5 6500-GTX 750 Tİ-16GB DDR4 3200MHZ
Merhaba, PC de sıvı soğutucu kullanıyorum. 1-2 hafta önce fark etmemiştim ama belki de yeni olmuştur SYS fan 1'e bağlı olan sıvı soğutucudaki fanım çalışmıyor, bütün fanlar çalışıyor ama çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Ayrıca PC kablosu sökük olunca tekrar takıp açmaya çalırşırsam tepki olmuyor, arkadaki PSU anahtarını kapatıp 6 saniye Power tuşuna basıp elektiriğini alıyorum. Ardından anahtarı açıp hemen Power tuşuna basınca açılıyor ve tabii ki de her açıldığında bir ekran geliyor. F1-F2 gibi tuş seçeneği veriyor, devam için F2'ye basıyorum(başka kimsede bu sorunu bulamadım yardım edebilecek biri var mı? )

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çatlağın net bir fotoğrafını atıp bir de b tarafı yani platik ucun odluğu tarafı biraz sağ-sol yönlerinde oynatır mısınız? Pinleri çıkartacak yönde hareket ettirmemeye dikkat edin.

Hocam şöyle beyazla çizdiğim yer kırıldığı şekil bir de PC çalışırkenböyle duruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1201.jpeg
    IMG_1201.jpeg
    14,3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_1200.jpeg
    IMG_1200.jpeg
    148,6 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_1199.jpeg
    IMG_1199.jpeg
    180,5 KB · Görüntüleme: 10
Hocam elektronik deneyiminiz varsa,
1) konektörün mavi kablosunu yani çatlağın olduğu kabloyu zarar vermeden yerinden çıkartıp, bir pense, kargaburun veya yan keski ile biraz sıkabilir misiniz?
2) Sonrasında yerine takıp çatlağı uzun köşelerinden sıkıştırarak bir sıcak silikon gibi kolayca çıkartabileceğiniz bir yapıştırıcı ile bir nebze yerine tutturun.
Bunu da yapamıyorsanız birkaç lastik kullanarak uzun uçlarından sıkıştırın.

Eğer elektronik bir deneyiminiz yoksa doğrudan 2. adımı uygulayın. Bu şekilde sorunun konektördeki çatlak olduğundan emin olabiliriz. Çok küçük biriki ihtimal var eleyebilirsek çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı