Çözüldü Team Fight Tactics DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusEmreBilgin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Daha önce Team Fight Tactics oyununu oynarken (Fortnite'ta da maça giriş ekranı epey uzun sürme ve oyun içi düşük ayarlarda da kasılma + mavi ekran hatası) mavi ekran hatası olan DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası alıyordum / hala alıyorum. Bu konu üzerine çözüm için epeyce uğraştık, minidumb dosyaları paylaştım, söylenilenleri yaptım ancak kesin bir çözüme ulaşamadık.

Konu başlığını incelemek isteyenler için: Çözüldü: DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Şimdi, konu ile alakalı ilginç bir gelişme yaşadım.

Bahsetmiş olduğum oyunları oynarken arada bir alt+tab yaptığım vakit bu illet hatayı almıyorum. Şimdilik geçici bir çözüm bulduğum için mutluyum ancak benim kesin çözüme ihtiyacım var.

Bu gelişme problemimizi tespit etmemizde bize bir fikir verir mi acaba?

Bu arada güncel minidumb listem: MİNİDUMB - Google Drive (bugün almış olduğum hatanın dosyası da var)

RAM: DDR5 16 GB
SSD: NVMe WD PC SN740 SDDQNQD-512G-1014
Ekran Kartları: Nvidia GeForce RTX 4050 ve Intel (R) UHD Graphics
Anakart: Nitro ANV15-51
İşlemci: 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13420H 2.10 GHz
İşletim Sistemi: Windows 11 Pro
Marka / Mode: Acer Nitro v15 ANV15-51

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz kafayı yicem :(

İMDAT

Son düzenleme:
Hayır hocam dediğiniz gibi DDU programı ile kaldırdım.

Öyle bir şey demedim, ekran kartında arıza olduğunu ve oyunu Intel ile oynaman gerektiğini belirttim. Aygıt yöneticisine gir ve NVIDIA kartını kaldır.

Çözüm
Öyle bir şey demedim, ekran kartında arıza olduğunu ve oyunu Intel ile oynaman gerektiğini belirttim. Aygıt yöneticisine gir ve NVIDIA kartını kaldır.
tamam hocam şu an deniyorum, deneyip yazacağım

@GFYT @SadeceYiğit Abiler sanırım dediğiniz gibi harici ekran kartı arızalı. Dahili inteli kullanırken hiçbir problem çıkmadı.

Şimdi ben pcyi alalı daha 2 ay olmuyor iade veya değişim talep edeceğim.
Ancak emin olmak için ekran kartının arızalı olup olmadığını test eden bir program var mı bildiğiniz?

tamam hocam şu an deniyorum, deneyip yazacağım

@GFYT @SadeceYiğit Abiler sanırım dediğiniz gibi harici ekran kartı arızalı. Dahili inteli kullanırken hiçbir problem çıkmadı.

Şimdi ben pcyi alalı daha 2 ay olmuyor iade veya değişim talep edeceğim.
Ancak emin olmak için ekran kartının arızalı olup olmadığını test eden bir program var mı bildiğiniz?
Yani ispat niteliğinde gösterebilmek için soruyorum işi yokuşa sürmesinler diye

Son düzenleme:
Tamam hocam şu an deniyorum, deneyip yazacağım.

@GFYT @SadeceYiğit abiler sanırım dediğiniz gibi harici ekran kartı arızalı. Dahili Intel'i kullanırken hiçbir problem çıkmadı.

Şimdi ben PC'yi alalı daha 2 ay olmuyor iade veya değişim talep edeceğim.

Yani ispat niteliğinde gösterebilmek için soruyorum işi yokuşa sürmesinler diye.

Bilgisayarda yaptığım testler sonucu harici grafik kartımda arıza olduğunu tespit ettim, onarılmasını veya değişimini talep ediyorum şeklinde kağıt ile garantisine gönder. Kanıt olarak yaptırdığım işlemleri belirtebilirsin.

Bilgisayarda yaptığım testler sonucu harici grafik kartımda arıza olduğunu tespit ettim, onarılmasını veya değişimini talep ediyorum şeklinde kağıt ile garantisine gönder. Kanıt olarak yaptırdığım işlemleri belirtebilirsin.
Teşekkürler hocam. Emeğinize sağlık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı