Teardown açılırken sistem VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası veriyor

wantedguy

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, teardown adlı oyunu açmaya çalıştığımda başta beyaz ekran oluyor 5 10 saniye sonra VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatasını alıyorum. Sürücüleri temelli silip indirmek, eski sürücüleri denemek, yönetici olarak çalıştırmak, modların hepsini silmek, oyunu silip yüklemek ve oyun dosyalarını doğrulamayı denedim ama hiçbir işe yaramadı.

O oyun basit gibi görünüyor ama özellikle yıkılma sahnelerinde GPU'ya fena yükleniyor. Steam'deki yorumları okuyun.

Farklı oyunlarda bu sorun oluşuyor mu?

Steam uygulamasında başlata basıyorum oyun açılmadan mavi ekran alıyorum, yorumlara baktım benzer bir şey bulamadım.
Diğer oyunlarda durum nasıl?

2024-05-05_20-45-29.png

En düşük GTX 1060 istiyor.

Bazı birkaç oyunlarda da buna benzer hataları alıyorum ama oyunu sil yükle yapınca geçiyor ayrıca şunu fark ettim sürekli küçük yapımlarda bu başıma geliyor. Örnek olarak FH5, GTA 5, Metro Exodus, Battlefield serisi, NFS serisi gibi büyük yapımlarda bir sıkıntı yok ama örnek olarak Paint to Town Red oyununa giriyorum sıkılınca çıkıyorum sonra sıkıyorsa gir bir daha oyuna giremiyorum illaki silip yüklemem gerekiyor.

Oyunda 90 saatim var eskiden normal ayarlarda 1920x1080 resulation scale %75 de 90 FPS oynatıyordu ne oldu anlamadım
Belki oyunla ilgili bir sorundur. Steam tartışmalarına bir bakın.

O oyuna ben de başladım sonra bunları okuyunca korkup kaldırdım. 🤣

Geri
Yukarı