Tek kişilik özel yurt vs öğrenci evi

emreyanar35

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam dostlar. Biraz kendimden bahsedeyim ben 26 yaşında bir gencim zamanında aile sorunlarım olsun hayattan beklentim olsun hep sorunlarla geçti. Ama içimde kalan elektrik elektronik mühendisliği için bu sene YKS sınavına hazırlanmaya tekrar kara verdim. Kazandır miyim bilmiyorum ama oda şu an pek önemli değil zaten yaşım ileride olacak ve okumak istiyorum.

Kısaca KYK'da bu yaşta kalamam. Anca özel yurt tek kişilik oda ya da kendi evime çıkabilirim sizce hangisi mantıklı olur? Fiyatlar nasıl oluyor? Özel yurt oda fiyatları bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@emreyanar35 hocam ikamet edeceğiniz yere göre değişir ancak yine de fark olur. Zira kuzenim ve ağabeyim ayrı eve çıktılar. Ağabeyim memur olmasına rağmen çok masraf oldu. Özellikle yemek masrafı çok tutuyormuş. Bir de doğalgaz, elektrik aboneliği için başta bir ücret ödüyorsunuz. Bu bile yüksek bir meblağ oluşturuyor. Ailenizin maddiyatına güveniyorsanız tabii ki mantıklı ancak okula veya merkeze yakın bir yurdu tercih ederdim.

@emreyanar35 hocam ikamet edeceğiniz yere göre değişir ancak yine de fark olur. Zira kuzenim ve ağabeyim ayrı eve çıktılar. Ağabeyim memur olmasına rağmen çok masraf oldu. Özellikle yemek masrafı çok tutuyormuş. Bir de doğalgaz, elektrik aboneliği için başta bir ücret ödüyorsunuz. Bu bile yüksek bir meblağ oluşturuyor. Ailenizin maddiyatına güveniyorsanız tabii ki mantıklı ancak okula veya merkeze yakın bir yurdu tercih ederdim.
Yaşım biraz büyük olduğundan 17-18 yaşındaki çocuklarla sorun yaşarmıyım hocam belli yaştan sonra ergen muhabbetini kaldıramıyorum. Tek kişilik özel yurt odaları normal eve göre daha uygun diye düşünüyorum ben kazanırsam İzmir'den Konya'ya gidicem mühendislik için ondan sormak istedim

Herkese selam dostlar. Biraz kendimden bahsedeyim ben 26 yaşında bir gencim zamanında aile sorunlarım olsun hayattan beklentim olsun hep sorunlarla geçti. Ama içimde kalan elektrik elektronik mühendisliği için bu sene YKS sınavına hazırlanmaya tekrar kara verdim. Kazandır miyim bilmiyorum ama oda şu an pek önemli değil zaten yaşım ileride olacak ve okumak istiyorum.

Kısaca KYK'da bu yaşta kalamam. Anca özel yurt tek kişilik oda ya da kendi evime çıkabilirim sizce hangisi mantıklı olur? Fiyatlar nasıl oluyor? Özel yurt oda fiyatları bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Apart tutabilirsiniz. Pansiyon gibi fakat istediğiniz zaman giriş çıkış saatleri var. Çoğunlukla eşyalı olduğu için eğer ve çıkacaksanız eşya masrafı da kalmaz. Dezavantajları ise apart tutmadan önce iyice bi daireyi görmeniz lazım, çünkü bazı yerler hele ki ucuz yerler çok kötü olabiliyor. Bir de genelde günlük ödeme oluyor apartlarda.

İyi arkadaşlarınız yoksa ev çok iyi bir seçenek değil benden demesi. Tek kişilik özel yurt daha cazip bence ama maddi sorunlar söz konusu ise KYK işini aklınızdan çıkarmayın derim. 3 kişilik oda yemeğiyle vs 1000 tl altına gelebiliyor tabi çıkarsa. Eğer bir de yeni yapılmış kyk ise oldukça iyi olacaktır. Eskileri koğuş gibi.

Hocam cevap kesinlikle özel yurt bence
Yemek derdi yok
Temizlik derdi yok
Kimse rahatsız edemez
Öğrenci evinde yaşayanlar bilir millet yanında kalmak ister samimi olmadığın adam bile kanka yurdun girişleri kapandı bugün yanında yatayım der.
Özel yurdun tek dezavantajı bana kalırsa giriş çıkış saatleri genelde 00 06 her yurt için sınır vardır (erkek yurtlarında genelde saatler biraz daha esneyebiliyor(göz yumuyorlar geç kalmaya))
Arkadaşlarını yanına çağıramazsın(bu bana kalırsa eksi değil orası senin mahremin olacak).
Not ODTÜ kazansan bile diyelim ki 5 yıl okicaksın 31 yaşında mezun olan tecrübesiz birini kimse işe almak istemez ben uyarayım hocam.

Hocam cevap kesinlikle özel yurt bence
Yemek derdi yok
Temizlik derdi yok
Kimse rahatsız edemez
Öğrenci evinde yaşayanlar bilir millet yanında kalmak ister samimi olmadığın adam bile kanka yurdun girişleri kapandı bugün yanında yatayım der.
Özel yurdun tek dezavantajı bana kalırsa giriş çıkış saatleri genelde 00 06 her yurt için sınır vardır (erkek yurtlarında genelde saatler biraz daha esneyebiliyor(göz yumuyorlar geç kalmaya))
Arkadaşlarını yanına çağıramazsın(bu bana kalırsa eksi değil orası senin mahremin olacak).
Not ODTÜ kazansan bile diyelim ki 5 yıl okicaksın 31 yaşında mezun olan tecrübesiz birini kimse işe almak istemez ben uyarayım hocam.
Hocam stajlarda vs gönüllü yapicam zaten bol bol önemli olan kendini geliştirmek ben teknoloji fakültesinde okuyacağım için 4. Sınıfta full staj görüyoruz zaten mtok ile giricem umarım başarabilirim

26 yaşında birisi üniversite okuyacaksa bir yandan çalışır diye düşünüyorum. Bir kişilik özel yurtlar çok fahiş fiyatlı o fiyata mis gibi ev tutarsın yemeğini yaparsın artan para ile de(yurttan daha uyguna geleceği için) dışarıdan da yersin. Bir de kız arkadaş falan yaparsın keyfine bakarsın mis.

Geri
Yukarı