Tek RAM slotu çalışmayan A68HM-E33 alınır mı?

Daha fazla  
Öncelikle, merhaba Letgo'da bir anakart buldum MSI A68HM-E33 V2 kutusuda mevcut fakat RAM slotlarının biri çalışmıyor 150TL gibi bir fiyata satıyor arkadaşta sizce alınır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220718-101503_letgo.jpg
    Screenshot_20220718-101503_letgo.jpg
    139,7 KB · Görüntüleme: 30
Başka hiçbir sıkıntısı yoksa alınır, dual channel kullanılamayacak olması bayağı dezavantaj ama.
Oyun değil de internette takılmak için alınacaksa olur.

Ram slotunun birinin çalışmama sebebi de önemli. Eğer ram slotunda sorun varsa ve dual channel ram kullanmayacaksanız alınabilir. Ama sorun veri yolu kaynaklı ise bence bulaşılmaz :)

Şahsen ben öyle bir anakart almazdım ileride RAM'leri yükseltmek istediğin zaman nasıl yapacaksın? Örneğin 8 GB RAM taktın diyelim buna bir 8 daha eklemek istiyorsun fakat slotların biri bozuk mecburen daha fazla para vererek 16 GB RAM almak zorunda kalacaksın daha sağlam bir anakart bulmanı öneririm

Öncelikle, merhaba Letgo'da bir anakart buldum MSI A68HM-E33 V2 kutusuda mevcut fakat RAM slotlarının biri çalışmıyor 150TL gibi bir fiyata satıyor arkadaşta sizce alınır mı?
Alırsanız BIOS update yapmayı deneyin bazen eski BIOS'tan dolayı bir slot çalışmayabiliyor.

Şahsen ben öyle bir anakart almazdım ileride RAM'leri yükseltmek istediğin zaman nasıl yapacaksın? Örneğin 8 GB RAM taktın diyelim buna bir 8 daha eklemek istiyorsun fakat slotların biri bozuk mecburen daha fazla para vererek 16 GB RAM almak zorunda kalacaksın daha sağlam bir anakart bulmanı öneririm
DDR3 de tek slot 16GB ram yok türkiyede çok fazla 2.el piyasada hiç yok gibi bişey.

DDR3 de tek slot 16 GB RAM yok Türkiye'de çok fazla 2.el piyasada hiç yok gibi bir şey.

Örnek veriyorum bu 2 GB 4 GB da olabilir düzgün okumamşsın herhalde

Örneğin 8 GB RAM taktın diyelim buna bir 8 daha eklemek istiyorsun fakat slotların biri bozuk mecburen daha fazla para vererek 16 GB RAM almak zorunda kalacaksın

Yeni konular

Geri
Yukarı