Teknik servise verilen Apple 0 mı gelecek yenilenmiş mi?

LutfıPolat

Hectopat
Yer
Kocaeli/İstanbul
Dün telefonumu Bağdat caddesi Apple teknik servisine verdim sorun şuydu şarj giriş kısmı çalışmıyormuş muhtemelen pinlerden olduğunu söyledi orada ki çalışan ve yine yüksek bir ihtimal yeni cihaz gelecek kutusunda ve poşetli bir şekilde bu gelen ürünün yenilenmiş mi yoksa 0 mı olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Onarımı yapılırsa onarım görüp aynı cihazı geri vericekler ama onarım yapılamayacak/yapılmayacak bir şey var ise aksesuarsız-kutusuz sıfır cihaz verirler.

Tabi bu dediklerim kullanıcı hatası olmayan ve garantisi olan cihaz için geçerli. Kullanıcı hatası var ise ha onarım ha değişim için ücret ödersiniz bilginize.

Artı -1 Eksi
0 göndermezler parça değişimi ile geri size gönderilir.

Parça değişim yapılamadığını mecburen 0 ürün gönderileceğini söyledi.
Sıfır ürün yolluyorlar önceden birkaç kere değiştirdim.

0 mı yoksa yenilenmiş mi olup olmadığını nasıl ayırt edebiliriz peki.
Onarımı yapılırsa onarım görüp aynı cihazı geri verecekler ama onarım yapılamayacak/yapılmayacak bir şey var ise aksesuarsız-kutusuz sıfır cihaz verirler.

Tabii bu dediklerim kullanıcı hatası olmayan ve garantisi olan cihaz için geçerli. Kullanıcı hatası var ise ha onarım ha değişim için ücret ödersiniz bilginize.

Garanti devam etmekte ve onarımın mümkün olmadığını fakat yeni parçada takılamıyacağını söyledi kutuda aksesuarsız yeni bir telefon vereceklerini söyledi tek korkum yenilenmiş cihaz olması.

Artı -1 Eksi
Garanti devam etmekte ve onarımın mümkün olmadığını fakat yeni parçada takılamıyacağını söyledi kutuda aksesuarsız yeni bir telefon vereceklerini söyledi tek korkum yenilenmiş cihaz olması.
İçiniz rahat olsun gelecek cihaz 0 bir cihaz olacak. Tek fark aksesuarsız ve kutusuz. Yenilenmiş cihaz hizmeti Apple Türkiye'de yok .

Artı -2 Eksi
İçiniz rahat olsun gelecek cihaz 0 bir cihaz olacak. Tek fark aksesuarsız ve kutusuz. Yenilenmiş cihaz hizmeti Apple Türkiye'de yok.

Anladım hocam teşekkür ederim ve oradaki arkadaşa şu soruyuda sordum yeni gelecek olan cihazı almayıp aradaki farkı ödeyip iPhone 12 veya 13 alabilir miyim dedim fakat bunun Türkiye de geçerli olmadığını diğer ülkelerde yapılabildiğini söyledi gerçekten üzücü bir durum.

Artı -1 Eksi
Anladım hocam teşekkür ederim ve oradaki arkadaşa şu soruyuda sordum yeni gelecek olan cihazı almayıp aradaki farkı ödeyip iPhone 12 veya 13 alabilir miyim dedim fakat bunun Türkiye de geçerli olmadığını diğer ülkelerde yapılabildiğini söyledi gerçekten üzücü bir durum.
O servise bağlı ama Store'ye vermişiniz. Store'de böyle kampanya ve promosyon yok. Ama yetkili servis olsaydı, şansınızı denemenizi önerirdim.

O servise bağlı ama Store'ye vermişiniz. Store'de böyle kampanya ve promosyon yok. Ama yetkili servis olsaydı, şansınızı denemenizi önerirdim.

Yetkili serivsten kastınız nedir? Troy falan mı?
Şarj soketi için yeni 0 cihaz yollamazlar. Soketi yenileyip aynı telefonu geri gönderirler. Burada boş konuşanların lafına bakma.

O parça anakarta bağlıymış ve anakartıda değiştirmiyorlar onun yerine 0 cihaz gönderiyorlarmış tabii içinde sıvı bulmazlar ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı