Telefon anakartı yanması normal mi?

falconnF5

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde yaklaşık 3 yıldır kullanmakta olduğum POCO X3 Pro telefonumun anakartı yandı ya da işlemcisinde bir sıkıntı oluştu bilemiyorum. Birdenbire gri ekran çıktı ve çıkarmış olduğu bir sesle telefon bir daha açılmamak üzere kapandı bir daha da hiçbir şekilde tepki vermedi.

Ben bu cihazı 2021 Temmuz'da aldım 1.5 sene sıkıntısız kullandım 2022 Ekim ayında Anakart'ı yandı servise gitti anakartını değiştirdiler. O zamandan bu zamana kadar kullandım şimdi tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım.

Benim asıl öğrenmek istediğim, anakartı yanan bir cihazın verileri silinir mi? Fotoğrafları vs. kurtarmak mümkün müdür?

iPhone düşmanı değilimdir fakat kullanıcılarının çoğunu hiç sevmiyorum. Sırf bir cihaza 70-80 bin TL verdiler diye sanki hiç bir kusuru yokmuş gibi davranıyorlar , gerçeklerden kaçmaya çalışıyorlar ve bu benim çok ciddi sinirimi bozuyor. 22000 TL'ye S23 FE ve ya X6 Pro almak varken iPhone 11 alan 'insanlar' tanıyorum.
Kesinlikle katılıyorum çoğu kullanıcısı da zaten kamerasından dolayı tercih edip kullanıyor.

Benim önceliğim telefonun uzun vadede performans kaybı yaşamaması, hızlı ve uzun ömürlü olması, uzun kullanımda herhangi bir sıkıntısının olmaması, dayanıklılık vs.)

Bu yüzden POCO X6 Pro düşünüyorum kamera konusunda Samsung'tan geride kalsa da yeterli geleceğini düşünüyorum.
Kamera konusunda çok iyi değil kesinlikle fakat yine de üzmez ya. Ama yine çeliştiğimiz bir konu var. S23FE S22Ultra ile aynı çipe sahip. Yani bu cihaz 5-6 yıl gram kasma olmadan götürür. Ve X6 Pro'ya göre OneUI kullanması büyük bir artı. Fakat şöyle bir şey var , o paraya çıksam ben de X6 Pro alırdım kesinlikle :D.

Kesinlikle katılıyorum çoğu kullanıcısı da zaten kamerasından dolayı tercih edip kullanıyor.
Hocam bazıları ne kullandığını bile bilmiyor ki. Ne özelliği var diyorum sayamıyor. Niye bu kadar para verdin diyorum yok. Sırf insanlara havalı gözükmek için almıyorlarsa bende birşey bilmiyorum.

Kamera konusunda çok iyi değil kesinlikle fakat yine de üzmez ya. Ama yine çeliştiğimiz bir konu var. S23FE S22Ultra ile aynı çipe sahip. Yani bu cihaz 5-6 yıl gram kasma olmadan götürür. Ve X6 Pro'ya göre OneUI kullanması büyük bir artı. Fakat şöyle bir şey var , o paraya çıksam ben de X6 Pro alırdım kesinlikle :D.

Hocam bazıları ne kullandığını bile bilmiyor ki. Ne özelliği var diyorum sayamıyor. Niye bu kadar para verdin diyorum yok. Sırf insanlara havalı gözükmek için almıyorlarsa bende birşey bilmiyorum.
Düşüncelerimiz aynı yönde popüler kültür telefonu, o kadar para verip aldıkları telefonların bir tık altı fiyatlarda mükemmel çok baba telefonlar var. Fakat tek odaklandıkları nokta kamerası ve havalı gösterdiğini zannetmeleri.

iPhone düşmanı değilimdir fakat kullanıcılarının çoğunu hiç sevmiyorum. Sırf bir cihaza 70-80 bin TL verdiler diye sanki hiç bir kusuru yokmuş gibi davranıyorlar , gerçeklerden kaçmaya çalışıyorlar ve bu benim çok ciddi sinirimi bozuyor. 22000 TL'ye S23 FE ve ya X6 Pro almak varken iPhone 11 alan 'insanlar' tanıyorum.
Hocam hadi sosyal bir insansındır sürekli ınstaya fotoğraf atıyorsundur oyun oynamıyorsundur ve telefon sürekli elinde değildir, o zaman iPhone alabilirsin android yerine. Ama fazla sosyal değilsen sadece manzara fotoğrafı çekiyorsan ve Instagram ile alakan yoksa iPhone almak saçma ve zaten bir telefonu sadece kamerası için övmek boş muhabbet.

Düşüncelerimiz aynı yönde popüler kültür telefonu, o kadar para verip aldıkları telefonların bir tık altı fiyatlarda mükemmel çok baba telefonlar var. Fakat tek odaklandıkları nokta kamerası ve havalı gösterdiğini zannetmeleri.
Aynen öyle hocam. İnsanlar (bence) iğrenç duran üçlü kamera tasarımını milletin gözüne sokunca kendini havalı zannediyor.

Hocam hadi sosyal bir insansındır sürekli ınstaya fotoğraf atıyorsundur oyun oynamıyorsundur ve telefon sürekli elinde değildir, o zaman iPhone alabilirsin android yerine. Ama fazla sosyal değilsen sadece manzara fotoğrafı çekiyorsan ve Instagram ile alakan yoksa iPhone almak saçma ve zaten bir telefonu sadece kamerası için övmek boş muhabbet.
Aynen öyle hocam. Bende ara sıra sadece manzara fotoğrafları çekerim . Çok fazla oyun ile işim olmaz , sosyal değilimdir vs. vs. diye uzatıp giderim almamam için sebepleri. En başında bir telefona 70-80 bin tl para vermek ne kadar mantıklı onu düşünmek gerekiyor.

Hocam Helio G99 kullanıyor kendisi. Dimensity 720, Snapdragon 732g seviyesinde. PUBG, Asphalt 9 gibi oyunlarda kasma donma olmuyor. Tabii ki üst düzey bir performansı yok, sizin cihazınız çok daha güçlü. Şarj olma kısmında üzmüyor beni. Şarjı uzun götürüyor ve hızlı şarj oluyor fakat Note 12 Pro kadar da hızlı olmuyor. 8300TL'ye daha iyisi yok fakat. Eğer ki telefon değişsecekseniz, bütçeniz nedir?

Samsung Watch 4 alacağım onun yanında Samsung telefon yani telefon için 7 bütçem var.

Aynen öyle hocam. İnsanlar (bence) iğrenç duran üçlü kamera tasarımını milletin gözüne sokunca kendini havalı zannediyor.

Aynen öyle hocam. Bende ara sıra sadece manzara fotoğrafları çekerim. Çok fazla oyun ile işim olmaz, sosyal değilimdir vs. vs. Diye uzatıp giderim almamam için sebepleri. En başında bir telefona 70-80 bin TL para vermek ne kadar mantıklı onu düşünmek gerekiyor.

Bak gerçekten aşırı saçma 70-80 bin bir telefon için motosiklet alırım o fiyata.

Ne almayı düşünüyorsunuz peki?

A14 düşünüyorum. Aslında 2023 yaz aylarında falan A34 almayı düşünüyordum fiyat performans telefonuydu o zamanlar, işte o zamanlar sosyaldim biraz kameraya çok önem veriyordum iPhone aldım. Hatayı orada yaptım.

Bak gerçekten aşırı saçma 70-80 bin bir telefon için motosiklet alırım o fiyata.

A14 düşünüyorum. Aslında 2023 yaz aylarında falan A34 almayı düşünüyordum fiyat performans telefonuydu o zamanlar, işte o zamanlar sosyaldim biraz kameraya çok önem veriyordum iPhone aldım. Hatayı orada yaptım.
Hocam A14 pek önermem. A15'e veya A24'e bütçeniz yetiyorsa onları almak daha mantıklı. Hatta A05s bile daha mantıklı. Exynos 850 gerçekten çok güçsüz bir işlemci. SnapDragon 450 , Helio G35 düzeyinde. Tatmin etmez sizi büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı