Telefon anakartı yanması normal mi?

falconnF5

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde yaklaşık 3 yıldır kullanmakta olduğum POCO X3 Pro telefonumun anakartı yandı ya da işlemcisinde bir sıkıntı oluştu bilemiyorum. Birdenbire gri ekran çıktı ve çıkarmış olduğu bir sesle telefon bir daha açılmamak üzere kapandı bir daha da hiçbir şekilde tepki vermedi.

Ben bu cihazı 2021 Temmuz'da aldım 1.5 sene sıkıntısız kullandım 2022 Ekim ayında Anakart'ı yandı servise gitti anakartını değiştirdiler. O zamandan bu zamana kadar kullandım şimdi tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım.

Benim asıl öğrenmek istediğim, anakartı yanan bir cihazın verileri silinir mi? Fotoğrafları vs. kurtarmak mümkün müdür?

Eğer cayır cayır oyun oynamaya devam edecekseniz eğer Poco X6 prodan devam edin.
Onun dışında S23 FE note 13 pro+ dan da, honor 90dan da daha güçlü.
S23 8 gen 2 ile zaten açar arayı, x6 pro da dahil.
Ama tabii ki oyun için x6 pro alın.
Honor 90 yerine de S21 FE alırım açıkcası.

S23'e çıkabiliyorsanız x6 pro almayın tabii ki :)

Eğer cayır cayır oyun oynamaya devam edecekseniz eğer Poco X6 prodan devam edin.

Olay burada kısaca özetlenmiş. Elinize sağlık.

Olay burada kısaca özetlenmiş. Elinize sağlık.
Maalesef S23'e beni aşıyor ayrıca aşırı kullanımda POCO X6 Pro kadar dayanabilir mi çünkü Samsung cihazları genel olarak günlük kullanım için şarjı hemen bitecektir uzun sürede şarj oluyor.

Honor 90, Redmi Note 13 Pro+ ve Realme 11 Pro+ sildim.

Bence S21FE, S23FE ve S23 benim kullanımım için uygun ve yeterli değiller.

Maalesef S23'e beni aşıyor ayrıca aşırı kullanımda POCO X6 Pro kadar dayanabilir mi çünkü Samsung cihazları genel olarak günlük kullanım için şarjı hemen bitecektir uzun sürede şarj oluyor.

Honor 90, Redmi Note 13 Pro+ ve Realme 11 Pro+ sildim.

Bence S21FE, S23FE ve S23 benim kullanımım için uygun ve yeterli değiller.
Samsung'u fazla hafife alıyorsunuz hocam. Haklısınız bataryası X6 kadar büyük değil fakat yine de bir günü çok rahat çıkaracak cihazlar. Fakat siz X6'yı istiyorsunuz , S23 vs. alırsanız içinizde hep X6 kalır. X6 alıp geçin düşünmeyin.

Samsung'u fazla hafife alıyorsunuz hocam. Haklısınız bataryası X6 kadar büyük değil fakat yine de bir günü çok rahat çıkaracak cihazlar. Fakat siz X6'yı istiyorsunuz , S23 vs. alırsanız içinizde hep X6 kalır. X6 alıp geçin düşünmeyin.
Hocam Samsung Galaxy S23FE ve diğer cihazları benim kullanımım için yeterli olacaklarını düşünmüyorum, kamera ve günlük kullanım için mükemmel bir telefon olsa da benim oyun kullanımımda bana sıkıntılar yaşatacağını düşünüyorum. Batarya verimliliği kötü uzun süre gitmiyor, hızlı şarj olmuyor. (Poco X6 Pro'ya kıyasla) Ama onun dışında gerçekten güzel bir telefon hakkını yememek gerek.

Baya kararsızım tekrar Poco'ya güvenmeli miyim bilmiyorum.

Hocam Samsung Galaxy S23FE ve diğer cihazları benim kullanımım için yeterli olacaklarını düşünmüyorum, kamera ve günlük kullanım için mükemmel bir telefon olsa da benim oyun kullanımımda bana sıkıntılar yaşatacağını düşünüyorum. Batarya verimliliği kötü uzun süre gitmiyor, hızlı şarj olmuyor. (Poco X6 Pro'ya kıyasla) Ama onun dışında gerçekten güzel bir telefon hakkını yememek gerek.

Baya kararsızım tekrar Poco'ya güvenmeli miyim bilmiyorum.
Samsung'un hızlı şarj konusunda ileri atılımlar yapmaması üzücü. Umarım bu konu hakkında gelişme yaşarlar.

Samsung'un hızlı şarj konusunda ileri atılımlar yapmaması üzücü. Umarım bu konu hakkında gelişme yaşarlar.
Evet gerçekten batarya kısmını da geliştirmeleri gerekiyor kesinlikle, eğer batarya konusunda da sıkıntı çekmeyeceğimi düşünsem alacağım telefon olurdu kendisi.

Konu, asıl konudan farklı yerlere gitmiş xD

Tekrar soruyorum, benim asıl öğrenmek istediğim, anakartı yanan bir cihazın verileri silinir mi? Fotoğrafları vs. kurtarmak mümkün müdür? (Anakart yanmasından kastettiğim büyük ihtimalle SoC aşırı ısınma sebebiyle hasar gördü.)

Son düzenleme:
Evet gerçekten batarya kısmını da geliştirmeleri gerekiyor kesinlikle, eğer batarya konusunda da sıkıntı çekmeyeceğimi düşünsem alacağım telefon olurdu kendisi.

Konu, asıl konudan farklı yerlere gitmiş xD

Tekrar soruyorum, benim asıl öğrenmek istediğim, anakartı yanan bir cihazın verileri silinir mi? Fotoğrafları vs. kurtarmak mümkün müdür? (Anakart yanmasından kastettiğim büyük ihtimalle SoC aşırı ısınma sebebiyle hasar gördü.)
Biraz zor fakat kurtarılma şansı var yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı