Telefon bilgisayara modem olarak bağlanınca interneti çok harcıyor

FurkanEfeBey

Hectopat
Telefonumu kabloyla bilgisayarıma bağlayınca çok hızlı bir şekilde 19 GB internetimi bitirdi. Tekrar takınca hızlıca harcamaya devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Güncelleştirme vardı, kapattım. Nasıl çözülür?

internet.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonumu kabloyla bilgisayarıma bağlayınca çok hızlı bir şekilde 19 GB internetimi bitirdi. Tekrar takınca hızlıca harcamaya devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 2053430
Güncelleme yemiş işte. AAyrıca diğer uygulamalarda dahil (liste dışı).

Hocam interneti kullanan uygulamaları görmek için görev yöneticisini açın ve "Ağ" butonuna bir kez tıklayın. Hangi uygulama kullanıyorsa anlık olarak görüp kapatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2053430
''Tarifeli Bağlantı olarak ayarla'' diye bir ayar var onu aktif etmeyi dene

Kotalı internet olarak anlıyor. O yüzden gereksiz internet harcaması yapmıyor.

Tarifeli internet yaptım yine harcıyor. Oyuna girince 120 ping alıyorum biraz sonra bakıyorum ping 250 olmuş, açıyorum bakıyorum internet hızlıca bitiyor. Eve gidip Ethernet'e bağlayacağım ama bu sorun sonra da devam ederse ne yapacağım? Anlamadığım bir gün bütün internetimi bitirebilir yani.

Tarifeli internet yaptım yine harcıyor. Oyuna girince 120 ping alıyorum biraz sonra bakıyorum ping 250 olmuş, açıyorum bakıyorum internet hızlıca bitiyor. Eve gidip Ethernet'e bağlayacağım ama bu sorun sonra da devam ederse ne yapacağım? Anlamadığım bir gün bütün internetimi bitirebilir yani.
Hocam yukarıda da bahsettiğim gibi görev yöneticisini açın ve ağ butonuna tıklayın (resimde işaretledim).
Hangi uygulamanın kullandığını görürsünüz. Eğer "system" interneti kullanıyorsa yapacak bir şey yok. Tek çare güncellemeleri bir haftalığına durdurmak. Eğer başka bir uygulama kullanıyorsa da kapatırsınız.
1702646806438.png

Hocam yukarıda da bahsettiğim gibi Görev Yöneticisi'ni açın ve ağ butonuna tıklayın (resimde işaretledim).
Hangi uygulamanın kullandığını görürsünüz. Eğer "System" interneti kullanıyorsa yapacak bir şey yok. Tek çare güncellemeleri bir haftalığına durdurmak. Eğer başka bir uygulama kullanıyorsa da kapatırsınız.
Eki Görüntüle 2053588

Hocam yüzde 35 kullanım diyor ama hiçbir uygulamayı göstermiyor, anlamadım bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı