Telefon kablosundan gelen internet iptal edilirse internet kesilir mi?

Kerem Ay

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evime gelen internet ev telefonu üzerinden geliyor ve yakın zamanda iptal ettireceğim. İptal edince, internetim kesilir mi? Kesilirse ankastre kutusundan direkt modeme CAT6 kablo çekersem, düzelir mi?
Ev telefonu: Türk Telekom.
İnternet: TurkNet.

Merhaba arkadaşlar, evime gelen internet ev telefonu üzerinden geliyor ve yakın zamanda iptal ettireceğim. İptal edince, internetim kesilir mi? Kesilirse ankastre kutusundan direkt modeme CAT6 kablo çekersem, düzelir mi?
Ev telefonu: Türk Telekom.
İnternet: TurkNet.

Ev telefonu için DSL kablosunu çifleyen bir aparat olmalı bu aparatın bir ucuna DSL kablosu diğer iki ucundan ise modeme ve telefona giden 2 ayrı kablo olması lazım DSL kablosunu çoklayıcadan çıkarıp direk modeme takarsanız telefonu kullanmadan sadece interneti kullanabiliyor olmanız gerekiyor yanlışsa düzeltin lütfen.

Yazdığın soruyu tekrar okur musun? Derdini tan anlatamadın sanırım.
"... internet iptal edilirse internet kesilir mi?"

Tabiki kesilir. Ancak sanırım sen sabit telefon aboneliğinin iptalini merak ediyorsun. Onu interneti veren şirkete sorman lazım. Yalın internet aboneliğine geçiş yaptırılır.

Şu şekilde ilerle; TürkNet'in Online İşlemlerinden bunu sor, büyük ihtimalle hattın şuanda "Yalın internet" değil. Yani, telefon hattın olmadan internet olmaz. Eğer TurkNet derseki işlem bizlik değil, bizde telefon hattınız yok diye o zaman Türk Telekom'u arayıp "bu hatta internet hattım var farklı ISS üzerinden ben telefonu kapattırmak istiyorum" de, bu şekilde ilerle. Ancak mantıklı olan eğer telefonunu kapattırırsan Telekom tarafında hat portu kapanacağı için internet hizmetin hata'ya düşer.

Yazdığın soruyu tekrar okur musun? Derdini tan anlatamadın sanırım.
"... internet iptal edilirse internet kesilir mi?"

Tabiki kesilir. Ancak sanırım sen sabit telefon aboneliğinin iptalini merak ediyorsun. Onu interneti veren şirkete sorman lazım. Yalın internet aboneliğine geçiş yaptırılır.
Pardon başlıkta hata olmuş. Kast etmeye çalıştığım şey telefon aboneliğim iptal olursa internet hizmeti alabilecek miyim bunu sormaya çalışmıştım. Cevabınız içinde teşekkür ederim.

Pardon başlıkta hata olmuş. Kast etmeye çalıştığım şey telefon aboneliğim iptal olursa internet hizmeti alabilecek miyim bunu sormaya çalışmıştım. Cevabınız içinde teşekkür ederim.
Büyük ihtimalle TurkNet tarafından da hattınızı yalın internet'e geçireceksiniz, Telekom tarafında telefon hattınızı iptal edeceksiniz.

Hocam ne yaptınız? Aynı taktik ile boş port olmayan mahallede bunu uygulamak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı