Telefon şarjı çok mu hızlı bitiyor?

Ouzkaann

Hectopat
Yer
https://www.google.com/maps/@33.8895674,-118.21533
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Sporcu
Merhaba arkadaşlar, geçen gün yeni telefon almıştım, ilk günlerde pek sıkıntı yoktu sonraları bir sürü oyun indirip silmiştim test etmek için, fakat son zamanlarda şarjımın çabuk bittiğini hisseder gibiyim, bataryam 5000 mAH, örneğin telefonu hiç kullanmasam pilin %0.1'i bile gitmiyor. Ama telefonu öyle internetini açayım bakayım dediğimde 5 dakikada pil seviyem %1 azalıyor, oyun oynadığım zaman 5-10 dakikada %2 şarn gidiyor, sizce anormallik mi var? Yoksa bu değerler normal mi? Bu arada telefonum için en iyi pil optimizasyonlarını ayarlamıştım.

Merhaba arkadaşlar, geçen gün yeni telefon almıştım, ilk günlerde pek sıkıntı yoktu sonraları bir sürü oyun indirip silmiştim test etmek için, fakat son zamanlarda şarjımın çabuk bittiğini hisseder gibiyim, bataryam 5000 mAh, örneğin telefonu hiç kullanmasam pilin %0.1'i bile gitmiyor. Ama telefonu öyle internetini açayım bakayım dediğimde 5 dakikada pil seviyem %1 azalıyor, oyun oynadığım zaman 5-10 dakikada %2 şarn gidiyor, sizce anormallik mi var? Yoksa bu değerler normal mi? Bu arada telefonum için en iyi pil optimizasyonlarını ayarlamıştım.

Ağa benim telefon Realme C55 çay icerken ekrana çay doktum o zamandır benimkisde çok hızlı şarj azalıyor.

Ağa benim telefon Realme C55 çay icerken ekrana çay doktum o zamandır benimkisde çok hızlı şarj azalıyor.

Benim telefon da aynı, Realme C55 ama ben daha yeni aldım ve üzerine hiçbir şey dökmedim. İlginç.

Acayim bakayim derken genelde nerelere bakiyorsunuz mesela?
Mesela WhatsApp'a girip geri çıkıyorum kısa bir sürede, sonra Instagrama giriyorum iki video bakıyorum 3 dakika gibi bir sürede sonra chrome'a bir bilgi araştırmak için yazıyorum bilgiyi ararken şarjım %1 azalmış oluyor.

Benim telefon da aynı, Realme C55 ama ben daha yeni aldım ve üzerine hiçbir şey dökmedim. İlginç.

Mesela WhatsApp'a girip geri çıkıyorum kısa bir sürede, sonra Instagrama giriyorum iki video bakıyorum 3 dakika gibi bir sürede sonra chrome'a bir bilgi araştırmak için yazıyorum bilgiyi ararken şarjım %1 azalmış oluyor.

Mesela WhatsApp'a girip geri çıkıyorum kısa bir sürede, sonra Instagram'a giriyorum iki video bakıyorum 3 dakika gibi bir sürede sonra Chrome'a bir bilgi araştırmak için yazıyorum bilgiyi ararken şarjım %1 azalmış oluyor.

Mesela WhatsApp'a girip geri çıkıyorum kısa bir sürede, sonra Instagram'a giriyorum iki video bakıyorum 3 dakika gibi bir sürede sonra Chrome'a bir bilgi araştırmak için yazıyorum bilgiyi ararken şarjım %1 azalmış oluyor.
Tam bilemedim asiri anormal bi sarj azalmasi degil ama sanki boyle hafiften anormal gibi duruyor ama bu sirada telefon parlakliginiz ya da acik olan bir ayar etkileyebilir.

Tam bilemedim asiri anormal bi sarj azalmasi degil ama sanki boyle hafiften anormal gibi duruyor ama bu sirada telefon parlakliginiz ya da acik olan bir ayar etkileyebilir.
Mesela oyun oynasam şarjı doluyken başlasam tahmini kesintisiz 6 saat şarjı gider pil bitene kadar, sence bu iyi mi?

Mesela oyun oynasam şarjı doluyken başlasam tahmini kesintisiz 6 saat şarjı gider pil bitene kadar, sence bu iyi mi?

Bence iyi gibi duruyor. Farkli cihazlarda bilmiyorum ama mesela benim Apple cihazimda kilit ekranini ac kapat fazla yaparsam şarj cok daha hizli gidiyor normal Instagram'da gezmeme gore falan acaba oyle bir şeyden dolayi sizde de olabilir mi?

Bence iyi gibi duruyor. Farkli cihazlarda bilmiyorum ama mesela benim Apple cihazimda kilit ekranini ac kapat fazla yaparsam şarj cok daha hizli gidiyor normal Instagram'da gezmeme gore falan acaba oyle bir şeyden dolayi sizde de olabilir mi?
Ben de aslında kilit ekranını gereksiz yere çok açıp kapatıyorum, belki de pili yormuşumdur.

Geri
Yukarı