Rehber Telefon ve Bilgisayar arasında nasıl dosya paylaşılır?

maraushi

Hectopat
Makaleler
18
Merhaba, bu gün telefon pc arasında nasıl dosya paylaşabileceğinizi anlattım zaten bunu Whatsapp WEB ile yapanlar vardır fakat kalite kaybetmeden yapmanın çok kolay bir yolu var. (Bu rehber sadece Android Cihaz ve Windows Bilgisayarlar içindir.)
Bu işlem için bilgisayarınızın Bluetooth özelliğine sahip olması gerekir, intel zorunluluğu kaldırıldı adaptör olsa bile her bilgisayarda çalışıyor artık.

1- Quick Share'ı bilgisayara indirin
Bu bağlantı üzerinden Quick Share uygulamasını indirin The New Quick Share App for Windows | Android

2- Android telefonunuzdan dosya paylaşın
Bilgisayarınıza uygulamayı kurup gerekli ayarı yaptıktan sonra telefonunuzun kontrol panelini açıp Quick Share veya eski adıyla Nearbly Share uygulamasını bulup görünürlüğü aktifleştirin.
1709222145712.png

1709222165734.png

3- Cihazınızdan istediğiniz dosya/fotoğrafı seçip paylaş kısmında Quick Share'ı seçmeniz yeterli olacaktır. Aynısı pc için de geçerli dosya ekle deyip telefonunuzu seçerseniz kalite kayıpsız içerik aktarılacaktır.

Benim için en hızlı yöntem bu 👌
Üstelik hiç bir uygulama yüklemeye gerek yok.

Size tavsiyem KDE Connect kullanin. Rahatça dosya alip gonderme, rahatça link paylasimi, AirDrop gibi hizlica dosya gonderme, uzaktan ekran kilitleme ve bilgisayar kapatma vb gibi ozelliklerden bence en mantiklisi KDE Connect.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size tavsiyem KDE Connect kullanin. Rahatça dosya alip gonderme, rahatça link paylasimi, AirDrop gibi hizlica dosya gonderme, uzaktan ekran kilitleme ve bilgisayar kapatma vb gibi ozelliklerden bence en mantiklisi KDE Connect.
Hocam ben kullanmaya çalıştım bi ara onu hata veriyordu bende

Geri
Yukarı