Çözüldü Televizyon için HDMI link desteği olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mort4lResist4nce

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben PS5 için televizyon almak istiyorum ama geçenlerde PS5'in çok güzel bir özelliğini gördüm. Eğer TV'niz HDMI linki destekliyorsa sadece dualsense ile hem TV'yi hem de PS5'i açmak mümkün. Sorum şu; alacağım TV'de HDMI link desteği olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır o zaman aldığım TV'de eğer bu ayar varsa o zaman HDMI cec var demek mi oluyor? Son kere sorayım.
Benim Samsung'da bile varmış. 2014 televizyonumda bile var.

Televizyon menüsünde gözüküyor. Televizyon makarlarına göre böyle..

Samsung: Anynet+ Philips: EasyLinkSony: BRAVIA Sync LG: SimpLink Hitachi: HDMI-CEC Pioneer: Kuro Link Panasonic: HDAVI Control, EZ-Sync veya VIERA LinkRoku: 1-Touch-PlaySharp: Aquos Link Toshiba: CE-Link veya Regza LinkOnkyo: RIHDVizio: CECMitsubishi: Net Command
HDMI Link diye bir şey yok. Emin misiniz?

Bir saniye videoyu atıyorum hocam dakika 2:14

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir saniye videoyu atıyorum hocam dakika 2:14

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam Türkiye'de HDMI CEC olarak geçiyor.

Buradan 0:48 süresinde görebilirsiniz.

Bu özel üretim bazı televizyonlar için geçerli, HDMI Link destekli televizyon diye lanse edilmiyor.

Hocam Türkiye'de HDMI cec olarak geçiyor.

Buradan 0:48 süresinde görebilirsiniz.

Bu özel üretim bazı televizyonlar için geçerli, HDMI link destekli televizyon diye lanse edilmiyor.

Tamamdır hocam yanlışımı düzeltdiğiniz için teşekkürler.

Bir de hocam bu videoda nasıl açılır onu gösteriyor onu biliyorum sadece alacağım TV'de bu özelliğin olup olmadığını nasıl öğreneceğim?

Tamamdır hocam yanlışımı düzeltdiğiniz için teşekkürler.
Yok hocam estağfurullah, yanlış değil HDMI Link yabancı kaynaklara göre lanse ediliyor.

Yani kullanışlı özellik ama genel televizyonlar için değil. Diyeceklerim bu kadar, pek denilecek bir şey yok.

Yok hocam estağfurullah, yanlış değil HDMI link yabancı kaynaklara göre lanse ediliyor.

Yani kullanışlı özellik ama genel televizyonlar için değil. Diyeceklerim bu kadar, pek denilecek bir şey yok.

Tamamdır o zaman aldığım TV'de eğer bu ayar varsa o zaman HDMI cec var demek mi oluyor? Son kere sorayım.

Televizyon menüsünde gözüküyor. Televizyon makarlarına göre böyle..

Samsung: Anynet+ Philips: EasyLinkSony: BRAVIA Sync LG: SimpLink Hitachi: HDMI-CEC Pioneer: Kuro Link Panasonic: HDAVI Control, EZ-Sync veya VIERA LinkRoku: 1-Touch-PlaySharp: Aquos Link Toshiba: CE-Link veya Regza LinkOnkyo: RIHDVizio: CECMitsubishi: Net Command

Çözüm

Televizyon menüsünde gözüküyor. Televizyon makarlarına göre böyle.

Samsung: Anynet+ Philips: Easylinksony: Bravia Sync LG: Simplink Hitachi: HDMI-cec Pioneer: Kuro link panasonic: Hdavı Control, ez-Sync veya vıera linkroku: 1-touch-playsharp: Aquos link Toshiba: CE-link veya regza linkonkyo: Rıhdvizio: Cecmitsubishi: Net command.

Evet ben arkadaşıma sordum onda da shivaki onda da var o zaman yayginmis çok iyi sağ olun hocam yordum sizi de.

Evet ben arkadaşıma sordum onda da shivaki onda da var o zaman yayginmis çok iyi sağ olun hocam yordum sizi de.
Estağfurullah hocam, normalde erken yanıt vericektim. Moderatör uyarı attı, sebepsiz bir şeyden..

Geri
Yukarı