Temeli olmayan biri sayısalda kaç bin yapar?

Daha fazla  
12. sınıf öğrencisiyim, açık Lise'de okuyorum. OBP'm kesin olarak 70'lerde benim tahminime göre ise 73-74 bandında gelecek. Ortaokuldan beri yazılımla uğraşıyorum artık epey bir ustalaştım diyebilirim bu alanla ilgili kendi işimi kuracağım. Bunun için üniversite fark etmeksizin bir bilgisayar mühendisliği lisans bölümüne gitmek istiyorum, mezuna kalmak gibi bir düşüncem yok. Araştırdığıma göre en düşük bilgisayar mühendisliği bölümleri 270-280 bin bandında. Ben ise en az 250-200 bin arası bir sıralama yapmak istiyorum.

Herhangi bir etüt merkezine gitmiyorum evde günde 4-6 saat arası kendim çalışabiliyorum. Eylül ayında genel olarak gerekli test kitaplarını, denemeleri vs. alarak düzenimi oturtmaya çalıştım. Ekim ayından itibaren gerçek anlamda çalışmalara başlayacağım. Şu an sayısal temelim 0 diyebilirim sayısal derslerden 2-3 net anca yaparım belki. Sözel derslerde ise özellikle Türkçede iyiyim bu dersten 30-35 net yapabileceğimi düşünüyorum. Sorum belli sayısal temeli 0 olan birisi ekim ayından itibaren nasıl bir yol izleyerek, günde kaç saat çalışarak sayısalda 250-200 bin arasında bir sıralama yapabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı