TF2'ya gelen yeni güncelleme oyun ekonomisini değiştirdi

Sizce güncelleme nasıl?

• Oy verenlerin toplamı
    20
Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Team Fortress 2'ya gelen yeni güncelleme oyun ekonmisini değiştirdi. Yeni güncellemeyle beraber doğru anladıysam çok eski kasalardan yüksek çıkma ihtimali yüzdesi ile Unusual (efsanevi) eşyalar çıkacak. Bu durum şimdiden Steam Pazara darbe yaptı. 500 TL değerindeki iltemler 50-100 TL civarına düştü. Orta sınıf eşyalarda yeni güncellemeden payını aldı ve 50 TL olan eşyalar 3 TL civarına düştü.

Genel olarak bakılırsa oyunun ekono misinin canlandırılması için bir adım atılmıştı. Olan bu eşyaları güncelleme öncesinde sahip olanlara oldu. Artık bir noob'un bile kafasında Unusual bir şapka olabilir. Benimde işime geldi çünkü dediğim gibi birçok eşyanın fiyatı çok cazip fiyatlara düştü fakat oyundaki kasa açan kitle yüzlerce TL hatta uzun zamandır kasa açmakla uğraşan kişiler 1000 TL'den fazla zarar etmiş olabilir. Tabii kur ile bakınca mega bir zarar yok ama zarar edildi işte.

Edit: Topluluk kasalarından %100 ihtimal Unusual eşya çıkar diye bir muhabbet var yabancı kanallarda. Çeviricilik konusundda iyi olmadığım için pek anlayamadım.

Bu konu ilgili yapılan bazı videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Kardeşim çok yanluş anlamışsın. Bugdı o bug. Fixlendi şu an %100 chance ile unusual çıkıyordu ama bize artık yok.

Pekii....... ama sonsuza kadar böyle olucak diyen olmamıştı zaten. Ya da ben hayvan gibi yazım hatası yaptım. Ben yanlış anlamışta olabilirim hatırlamıyorum.

Son düzenleme:
Çok saçma, oyundaki en ucuz silah 20 lira falan, kendi mağazasındaki. Onlar da ucuzlasa keşke.

Oyundaki normal silahlar satılamıyor. Pazardaki gördüklerin ünvanlı silahlar ve bug kozmetik eşyaları için geçerliydi.

Kardeşim oyun mağazasından silah premium hesap olmak için bir kere alınır bir daha alınmaz. Alan da noobtur f2ptir zaten. Bütün silahlarımı kozmetiklerimi eşyalarımı ref ile yaptım.
@Turgineer kanka bana 1 key atsana ya lazım😇

Kardeşim oyun mağazasından silah premium hesap olmak için bir kere alınır bir daha alınmaz. Alan da noobtur f2ptir zaten. Bütün silahlarımı kozmetiklerimi eşyalarımı ref ile yaptım.
@Turgineer kanka bana 1 key atsana ya lazım😇
İşte ucuzlasa da alsak. Mesela 5 liraya istediğim bir silah olsa, alırdım. Ancak 20 TL falan.

Bug esnasındaki olaylar güzel anlatılmış bu videoda: (1:52'ci saniye çok gerçekciydi)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı