The Crew'in Server'lerinin fişinin çekilmesi

• Konuyu başlatan eazzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 411

eazzy

Hectopat
Firmanın serverleri kapatıp oyunu kullanılamaz hale getirmesi tamamen fiyasko kutulu olarak alanlar bile şu an sadece kutuya bakmakla yetiniyorlar.
Bu durum orijinal oyunlara olan bakış açımı tamamen değiştirdi demek ki firma fişi çekene kadar oynayabileceğiz oyunları.
Bir oyun crackli değilse asla bizim değildir anlamına geliyor bu.

Oyunlarda multiplayer hizmetini korsanda nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Demek ki oyun oynanmıyor ve satılmıyor ki fişini çektiler. Offline oynanışı varsa dileyen oynayabilir.

Oyunlarda multiplayer hizmetini korsanda nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Demek ki oyun oynanmıyor ve satılmıyor ki fişini çektiler. Offline oynanışı varsa dileyen oynayabilir.

Tek kişilik oyun bölümü var ama fişi çekildiği için oyuna girilemiyor. Parasını ödeyipte oynayamamak can sıkıcı. The Crew Motorfest'te var bende ileride onu da kapatacaklar demek oluyor bu.

Tek kişilik oyun bölümü var ama fişi çekildiği için oyuna girilemiyor. Parasını ödeyipte oynayamamak can sıkıcı. The Crew Motorfest'te var bende ileride onu da kapatacaklar demek oluyor bu.
Yaklaşık 10 senelik bir oyun. Ubisoft gibi bir stüdyoyu düşünürsek fazla bile destek vermiş.

Yaklaşık 10 senelik bir oyun. Ubisoft gibi bir stüdyoyu düşünürsek fazla bile destek vermiş.

Okuduğunuzu idrak etmekte bir sıkıntınız var ben tek kişilik oyundan bahsediyorum sunucuyu kapatsan bile tek kişilik mod oynanabilir olmalı diyorum.
Bir oyunu tamamen yok etmek ne demek hiçbir şekilde ulaşılamaz yapıp öldürüyorsun.
Benim için 30 senelik oyun bile değerlidir. Nasıl bir bakış açınız var sizin?

Okuduğunuzu idrak etmekte bir sıkıntınız var ben tek kişilik oyundan bahsediyorum sunucuyu kapatsan bile tek kişilik mod oynanabilir olmalı diyorum.
Bir oyunu tamamen yok etmek ne demek hiçbir şekilde ulaşılamaz yapıp öldürüyorsun.
Benim için 30 senelik oyun bile değerlidir. Nasıl bir bakış açınız var sizin?
Ubisoft diyorum EA gibi iki senelik online oyunların fişlerini çeken firma bunlar. 10 sene destek vermeleri bile mucize ondan bahsediyorum. Desteklediğimi nereden çıkardın?

Oyunun sunucuları bugün kapandı. Oyun çalışmak için çevrimiçi olmaya ihtiyaç duyuyor, bu yüzden sunucular kapanınca oyun da kapanmış oldu. Para ve zaman harcadığım oyun tamamen yok oldu.

Oyunda çevrimiçi olmaya ihtiyaç duymadan yapılabilecek birçok şey vardı. Devasa bir harita, birçok farklı türde yarış, en önemlisi de oyunun hikayesi vardı. Oyuna çevrimdışı mod ekleselerdi (aslında oyunun kodlarında
varmış, sonradan kaldırılmış) ya da kendi özel sunucularımızı kurmamızı sağlayacak kodları verselerdi hâlâ oyunu kullanabilecektik. Bu konuda yardımcı olan yapımcı firmalar sayesinde birçok oyun hâlâ ayakta.

Ubisoft'tan yardım gelmeyince iş başa düştü. Oyunu kurtarmaya çalışan bir avuç insan, oyunda yaptıkları her eylemi kaydeden bir dll dosyası indirip oyunu o dosya ile oynadılar. Elde edilen log dosyaları üzerinden tersine mühendislik yaparak Ubisoft'un sunucusunu taklit etmeye çalışacaklar gibi görünüyor.

Ubisoft diyorum EA gibi iki senelik online oyunların fişlerini çeken firma bunlar. 10 sene destek vermeleri bile mucize ondan bahsediyorum. Desteklediğimi nereden çıkardın?
Sorun oyuna destek verip vermemesi değil işte. Oyuna destek vermesin, fişi çeksin ama oyun oynanabilir olsun.
Mesela Forza Horizon 3'ün fişi 2020 senesinde çekildi. Ancak ben oyunu indirip offline olarak botlarla oynayabiliyorum.
Forza Horizon 3 27 Eylül 2020 tarihinde kullanımdan kaldırıldı. Oyunun kendisi ve oyuna ait indirilebilir içerik bu tarih itibariyle Microsoft Store mağazasından kaldırıldı. Ancak oyunu daha önceden satın almış olan oyuncular Forza Horizon 3’ü ve oyuna ait indirilebilir içeriği her zamanki gibi indirip oyunu oynayabilir.
Aynı şey The Crew için de olmalıydı, oyunu offline olarak oynayabilmeliydik. Sonuçta online olmadan da gayet dolu bir oyundu. Bu mesela yarın The Crew 2 de kapanabilir demek. Şimdi ben bir daha Ubisoft'a güvenip nasıl bir oyununu alayım?

Aynı kaderi The Division serisi de yaşayabilir gibi duruyor. Farklı firmalardansa NFS 2015'de aynı şekilde crew'in kaderini yaşayabilir. Kötü bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı