The Witcher 1-2 oynanır mı?

1 bence şu zamanda gitmez ama 2 hala oynanır. Sisteminiz Witcher 3 kaldırıyorsa bence önce 1'in hikayesini dinleyip 2'yi sonra da 3'ü oynamak en mantıklısı olacaktır.

The Witcher 1 ile 2 oyunlarının hâlâ gideri var mıdır?

Eğer 3'e yeni başlayacaksan ve öncelerini bu yüzden oynamak isityorsan sadece 5-6 dk lık 1ve2. oyunun hikayesseini dinleyerek geçirebilirsin. Witcher 1 çok da iyi bir oyun değil fakat 2 en azından hikayenin bir parçası olmak istiyorsan ve Witcher 3'e de alışmak istiyorsan harika bir oyun. Ya da sadece ana hikayesini oynayıp 10 saatten kısa sürede bitirebilirsin sana kalmış. Ama evet Witcher 2 oynanır Witcher1 oynamadım ama oynamazdım da

Öncelikle şundan bahsedeyim, Witcher 1'in combat sistemi görüp görebileceğim en kötü sistemlerden ama oyunun hikayesi bana göre bu açığı kapatıyor. Ben de zamanında Witcher 1 oynasam mı diye kararsız kalmıştım ama 10 dakikalık video izleme yerine oyunu oynadım ve hikayesini çok sevdim. Tamamiyle tercih meselesi, orası ayrı tabii ki de. Hele ki credit sahnesinde ki o müziği açıp açıp dinlerim. Zaten Witcher 2'ye yorum yapmayacağım, bende 3 ile eşit seviyede bir oyun. Yani rahatlıkla oynanır.

Konu üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen hâlâ bu sorunun cevabını arayanlar için yazma gereksinimi duydum.

Oynanır. Witcher 1'i 2 ay önce bitirmiş biri olarak kesinlikle oynanır diyorum. Oyunun ilk 3-4 saati bana hiç zevk vermemişti, fakat devamında çok zevk aldım. Evet kombat sistemi kötü, fakat ona da alıştıkça zevk veriyor. Oyunu direkt bitirmeye oynarsanız 20 saatte bitirirsiniz, ben yan görevleri de yapmaya çalışarak 40 saatte bitirdim. Gerçekten değdi.

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi oyunu bitirdiğimde credit sahnesindeki müziği 1 saat dinlemiştim. Hatta şuan telefon zil sesim. Yani, oynayın oynatın. Eskidir falan ama çok güzel oyundur be Witcher 1.

Geri
Yukarı