Rehber The Witcher 3: Wild Hunt Yeni Oyun++ açma

Öncelikle selamlar. The Witcher 3 aşkım yeniden kavrulduğu için bugün size bir rehber hazırlamak istedim. Eğer Yeni Oyun+ ile bir oyun bitirdiyseniz ve eşyalarınızı kaybetmeden o kayıt dosyası üzerinden yeniden bir Yeni Oyun+ başlatmak istiyorsanız bu rehber sizlere!

Modu indirerek başlayalım. Bunun için bize Nexusmods.com üyeliği gerekiyor. Eğer üyelik olmadan indirmek istiyorsanız Google Drive üzerinden indirebilirsiniz. Resimde gösterdiğim gibi modu indiriyoruz. Manual Download diyerek indirebilirsiniz.
1642554218074.png

Daha sonra SLOW DOWNLOAD diyerek devam edin.
1642554282360.png

The Witcher 3'ün kurulu olduğu klasörü açın. Steam'den oyunu bulup, sağ tıklayın ve yerel dosyalara göz at deyin.
1642554680356.png

RAR'dan çıkanları klasöre atın.
1642554888008.png

BURASI ÖNEMLİ!

Mods klasöründen modNewGamePlusPlus klasörünü açın. Content klasörüne girin ve buradaki en.w3strings dosyasını tr.w3strings yapın.
1642555171269.png
1642555221667.png

Her şey hazır!

Şimdi oyuna girin ve konsolu açın. Eğer konsol açık değilse Witcher 3'ün kurulu olduğu yerden bin → config → base yolunu takip ederek general.ini dosyasını açın ve DBGConsoleOn=true komutunu ekleyin. Artık konsolu açabilirsiniz.
1642555449537.png

Oyuna geri dönelim. Mevcut kayıt dosyanızı açın. Konsola " ESC'nin altındaki é tuşu tuşu ile giriş yapın. NGPPCustomInitResetDiagrams komutunu konsola yapıştırın. Oyun kasabilir, korkmayın. Bu ekran gelecektir. Artık Yeni oyun+ üstüne Yeni oyun+ açabilirsiniz. Ayrıca bunun bir sınırı yok. İstediğiniz kadar Yeni oyun+ açabilirsiniz.
1642555761495.png

Oyunun kurallarını esnetmek isterseniz oyunun içindeki MODS seçeneğinde New Game Plus Plus menüsünden istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Ben oyunu esnetmeyi sevmediğim için yapamadım.
1642555984631.png

Önemli Not
Yeni güncelleme ile menüde yer alan mods seçeneği kaldırıldı. Gereken modlarınızı manuel olarak eklemeniz gerekiyor ve ayarları da açmanız gerekiyor. Yapmak için
bin➤config➤r4game➤user_config_matrix➤pc yolundan kullandığınız sürümü içeren dosyayı açın. DirectX11 kullanıyorsanız dx11filelist, DirectX12 kullanıyorsanız dx12filelist'i açın ve indirdiğiniz modların dosya isimlerini buraya yazın. Örneğin ben DirectX12 kullanıyorum Dosyayı dx12filelist'in içine modnewgameplusplus.xml; şeklinde yazıp kaydediyoruz.

Hepinize keyifli oyunlar efenim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tamam da, seviye sınırı olayı ne olacak? Biz 100 seviye iken karşımıza 150 seviye gelmesin? :D
Dostum maksimum 105 seviye gördüm Ölüm Marşı!'nda. Toxicity buildiyle zaten tek atıyorum çok sorun olmuyor. Ayrıca oyun kurallarını yıkmak istersen MODS menüsünden kendi maksimum seviyeni ayarlayabiliyorsun. Ama ben tavsiye etmiyorum. Aynı save üzerinden 7. save'im bu ve açıkçası oyun kurallarını çiğnemek istemiyorum.

Geri
Yukarı