Thermalright Peerless Assassin 120 SE nasıldır?

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
RAM
GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 SİYAH DDR5 6800MHz
Ekran kartı
MSI RTX 4070 Gaming X Trio
Anakart
MSI Z790 Tomahawk WiFi DDR5
İşlemci
i5 13600KF
Arkadaşlar 13600KF için Thermalright Peerless Assassin 120 SE düşünüyorum. Fiyatı da uygun. Bu soğutucu yeterli olur mu yoksa Noctua NH-U12A daha mı iyi bir seçenek olur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NH-U12A'yı geçtim, Noctua NH-D15'ten daha performanslı bir soğutucu eşit ses seviyesinde. Ben sistem toplarken stokları yoktu, o yüzden alamamıştım ama piyasadaki en iyi hava soğutuculardan.

Eğer kasanızın hava akışı iyiyse, 240mm'lik AIO'lara taş çıkartır. Ama hava soğutucuların tam performans vermesi için güzel hava akışlı bir kasa önemli.

Bu arada sistemin tamamını aldınız mı? Ekran kartını 4070 alırken o anakart ve Ram seçimi hiç dengeli olmamış. Bütçenin çok azı ekran kartına kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

NH-U12A'yı geçtim, Noctua NH-D15'ten daha performanslı bir soğutucu eşit ses seviyesinde. Ben sistem toplarken stokları yoktu, o yüzden alamamıştım ama piyasadaki en iyi hava soğutuculardan.

Eğer kasanızın hava akışı iyiyse, 240mm'lik AIO'lara taş çıkartır. Ama hava soğutucuların tam performans vermesi için güzel hava akışlı bir kasa önemli.

Bu arada sistemin tamamını aldınız mı? Ekran kartını 4070 alırken o anakart ve Ram seçimi hiç dengeli olmamış. Bütçenin çok azı ekran kartına kalmış.
Hocam 1080P sistemim, o sebepten ekran kartına çok yüklenmedim. Amazon'dan 16.000 TL'ye geldi 4070. Bu arada kasam MSI VELOX 100P AirFlow.

Hocam 1080P sistemim, o sebepten ekran kartına çok yüklenmedim. Amazon'dan 16.000 TL'ye geldi 4070. Bu arada kasam MSI VELOX 100P AirFlow.
O zaman da 1080p için anakart ve DDR5 Ram'e biraz fazla yüklenmişsiniz ama birkaç yıla ekran kartını yeniler 2K'ya falan geçersiniz belki, çok da üzülmeye gerek yok.

Kasanın önü açık, hava akışı iyi gibi. Boyut olarak sığıyor mu ona bir bakın ama bence güzel seçim olur Peerless Assassin.

O zaman da 1080p için anakart ve DDR5 Ram'e biraz fazla yüklenmişsiniz ama birkaç yıla ekran kartını yeniler 2K'ya falan geçersiniz belki, çok da üzülmeye gerek yok.

Kasanın önü açık, hava akışı iyi gibi. Boyut olarak sığıyor mu ona bir bakın ama bence güzel seçim olur Peerless Assassin.
Yok hocam bilerek en iyisini seçtim. Teşekkür ederim.

COUGAR Archon 2 Mesh RGB - Mid Tower Case - COUGAR bu kasaya alabilir miyim sizce bu soğutucuyu işlemci R5 5600? Yoksa hava akışı bozulur derseniz ID Cooling 224 de alabilirim.

Geri
Yukarı