THY yetiştirilmek üzere yılda kaç öğrenci alıyor?

KenanBulutE

Hectopat
Arkadaşlar THY yetiştirilmek üzere yılda kaç öğrenci alıyor? Yılda kaç kişi akademiye başvuruyor? Bu sorular hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
THY öğrenci almıyor, Havacılık mezunuysanız staj yapma şansınız olabilir. Akademiye başvuru için şartları karşılamanız durumunda başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaca göre belirli dönemlerde personel alımı yapıyor. Çoğunlukla iştirak firmalardan personelleri daha çok tercih ettikleri bir gerçek var.

İhtiyaca göre belirli dönemlerde personel alımı yapıyor.
Personel ilanı için sormuyor sanırım. Turkish Academy’nin yetiştirilmek üzere alacağı pilot adayları ile ilgili soruyor.

Bunu soruyorum, sizce bu akademiye girmek çok mu zor? Bir HHO zorluğu yoktur herhalde burada. Şartları sağladıktan sonra kabul edilmeme gibi bir durum olur mu acaba?
Şartları sağladıktan sonra mülakat aşaması var. Her şeyi karşılasan da (sözüm meclisten dışarı) senin tutumunu veya cevaplarını beğenmeyip yine almayabilirler. HHO gibi düşünme bunu. Bu bir iş görüşmesi gibi oluyor. Adam seni şirketine personel seçer gibi seçecek. Girmek zor mu evet, ama kime ne kadar zor orası kişinin kendisine kalmış biraz.

Şartları sağladıktan sonra mülakat aşaması var. Her şeyi karşılasan da (sözüm meclisten dışarı) senin tutumunu veya cevaplarını beğenmeyip yine almayabilirler. HHO gibi düşünme bunu. Bu bir iş görüşmesi gibi oluyor. Adam seni şirketine personel seçer gibi seçecek. Girmek zor mu evet, ama kime ne kadar zor orası kişinin kendisine kalmış biraz.

Yani kafamda plan program yapıyorum, sağlıktan geçsem, üniversitede 2 yıllık bir bölüm okusam, İngilizceyi de bir zahmet öğreniriz artık. Bu şekilde düşündüğümde oluru var gibi ama bakalım, beni beğenmezlerse yapacak bir şey yok 😄
Aslında bu akademiyi böyle ileride kesin şöyle pilot olacağım böyle pilot olacağım kafasıyla değil de, madem bir hevesimiz var, ileride "keşke" dememek için girmeyi denemeyi istiyorum, olmazsa da nasip değilmiş der, göğüs daralmasıyla birlikte sert bir şekilde yutkunur yolumuza bakarız.

4 yıllık mezun olman lazım ve iyi bir seviyede İngilizce lazım. Sağlık olayına girmiyorum zaten, neredeyse kusursuz bir sağlığın olmalı ve bunu devam ettirmelisin.

Zorlukları var tabii ki ama sıfırdan ''ucuza'' pilot olmanın başka pek bir alternatifi de yok. Girince eğitimden sonra da işin hazır olacak, uzun bir süre kontratlı olarak devam edeceksin. THY Akademi de oldukça iyidir, THY, sektörde genel olarak hem bir işyeri hem de bir okul gibidir zaten eğitim kaliteliyse.

4 yıllık mezun olman lazım ve iyi bir seviyede İngilizce lazım. Sağlık olayına girmiyorum zaten, neredeyse kusursuz bir sağlığın olmalı ve bunu devam ettirmelisin.

Zorlukları var tabii ki ama sıfırdan ''ucuza'' pilot olmanın başka pek bir alternatifi de yok. Girince eğitimden sonra da işin hazır olacak, uzun bir süre kontratlı olarak devam edeceksin. THY Akademi de oldukça iyidir, THY, sektörde genel olarak hem bir işyeri hem de bir okul gibidir zaten eğitim kaliteliyse.
Hocam yanlış anlamayın bu işin içinde olanlar sizlersiniz ama internetten gördüğüm/izlediğim videolara göre konuşmam gerekirse "kusursuz bir sağlık" kısmında sanki biraz kusurun oluru var gibi, buyurun siz yorumlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alerjik astım, göz çizdirme vb vb baya bir detay saymış burada ki hocamız.
Ben yorumu size bırakıyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı