Tıp bırakılıp sanayiye gidilir mi?

Gidilir. Parası çok güzel sanayinin. Ben çalıştım önceden ve güzel paralar kazandım.

Eğer tıpta iyi iseniz tavsiyem tıpta kalın. Sanayide para çok ama orada ölüm riskiniz daha yüksek ve daha zor çalışıyorsunuz. Makinelere elinizi kolunuzu kaptırma ya da yobazlar tarafından silahlı bıçaklı saldırıya uğrayabilirsiniz. Daha cuma günü hırsız tarafından bıçaklanacaktım.

Ticaret işinde bir dönem iyi kazanırsınız bir dönem iş olmaz dükkanda sinek avlarsınız. Tıp okuyunca hiç olmazsa aylık sabit bir geliriniz olacak. Tabii ki son karar sizin ama tıpı bitirince de sanayiye gidip çalışabilirsiniz.

Merhaba, tıp fakültesinde okuyorum ve internette sanayide iyi paralar olduğunu duydum. 18 yaşındayım sizce sanayiye geçmek mantıklı olur mu?
Sağlık sistemi maalesef gün geçtikçe çalışanlar için zulüm haline gelmeye devam ediyor. Eğer babandan bir kurulu düzen kalmayacaksa bırakılmamalı. Ama tıp harici geleceği olan bölümlere devam edilebilir. Biliyorum ki bunun altına yorumlar gelecektir. Tıp bırakılır mı şeklinde ama maalesef onlar için söyleyeceğim şey olayların içi bildiğiniz kadar aydınlık değil.

O kadar emek harcayıp tıp kazanmışsınız okuyun bitirin bari hocam eğer bölümünüzü seviyorsanız. Sanayide çalışmak kolay değil, emek ister çok çalışma ister, yorar. Sürekli kirle pasla yağ ile iç içe olursunuz fakat işinizin ehli olursanız çok da güzel para kazandırır.

Hocam hangi üniversite
Bir de doktorluk asla sonu olmayan meslek ve siz 10 yıl sonra doktor olacaksınız o zamana kadar ülke çok değişir dehşet para kazanırsın benim görüşüm bu yönde.

Geri
Yukarı