Çözüldü TOKİ 2022 1 yıllık ikametgah gereksinimi nasıl işler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trgtckr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Veri Giriş Personeli
Ben Adana doğumluyum ikmaetim Adana'da kayıtlı TOKİ'de en az 1 yıllık ikametgah şartı istiyor. 2 sene önce Konya'ya taşındım ikametimi buraya taşımadım fakat 2 sene öncesine ait maaş bodurom kira sözleşmem elimde var. TOKİ'nin istemiş olduğu 1 yıl ikametgah şartı için geçerli olur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim bu başvuru için? Yoksa şu anda bulunan ikametgahım için mi başvurmalıyım?

Çözüm
En az, son 1 yıl boyunca o ilde MERNİS kaydınız olması gerekiyor. Yani 2021 yılının Eylül ayından bu yana Adanada ikamet etmiş olman gerekiyor.
Alttaki başvuru şartı maddesinden anladığım kadarıyla "1 yıllık ikamet zorunluluğu" kısmına sözleşme imzalarken bakacaklar. Sözleşme imzalanması da temel atmadan önce mümkün değil. Temeli de 2023 Ocak ayında atılacağı için 1 yılı doldurmuş sayılacaksınız, yani başvurabilirsiniz gibi gözüküyor.

Kaynak

1663137997680.png

arsa kurasına başvurdum. kuralar henüz çekilmedi ama ben iş bulduğum için başka şehire ikametgahımı almam gerekiyor. bu sebeple kura risk taşır mı? yıllardır yaşadığım şehirden başvuru yaptım ama şuan ikametgah değiştirmem gerekli sorun teşkil eder mi bilgisi olan var mı?

Kura çıkarsa, sözleşme imzalarken bu koşulları sağlıyor musun diye bakacaklar. Yani sözleşmeyi, atıyorum Mart ayında atarken şartları sağlıyor olman gerek, başvururken değil.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı