Toki mi Normal Konut mu?

417496

Hectopat
Merhaba, 70-80 bin lira birikimim var. Üzerine biraz daha çıkabilirim. Bu zamanda zor ama sorayım dedim. Ev almak isteseniz kredi ile Toki mi yoksa normal sahibinden veya emlaktan mı alırdınız?

Tokinin evleri kalitesiz deniliyor ne kadar doğru bilmiyorum.

Babaannem oturuyor. Bir sorunu yok. Evler lüx denilebilir. Kullanışlı. Binalar biraz pis oda temizlikçi ile alakalı dairen senle alakalı zaten. Asansörlü binalar genelde.

Normal olarak müstakil alınmaz o bütçeyle. Günümüzde 1+1 yeni daire bile çok zor. Hangi şehir bilmiyorum ama 4 katlı tokiler yapıldı yeni onlardan kapatabilirseniz sizin için çok iyi olur.

Tokinin evleri kalitesiz deniliyor ne kadar doğru bilmiyorum.
Eski uzun tokilerin bazıları öyleydi lakin yeni tokiler 4 katlı. Hem ısınma derdi yok kazan var tüm apartman kışın hamam gibi bence bütçesi dar olanlar için bulunmaz nimet.

Merhaba, 70-80 bin lira birikimim var. Üzerine biraz daha çıkabilirim. Bu zamanda zor ama sorayım dedim. Ev almak isteseniz kredi ile toki mi yoksa normal sahibinden veya emlaktan mı alırdınız?

Ödeme miktarı hangisi bütçeme uygunsa onu tercih ederdim.

Senin bütçene göre o iş. Hangisine bütçe yetiyorsa ondan almalısın. Yoksa toki olmuş veya başka önemli değil. Sonuçta kredi çektiğinde aylik ödemesini kendine göre belirliceksin.
Anladım teşekkür ederim. Bende düşüncenize göre davrandım ama yine de görüş almak istedim.
Normal olarak müstakil alınmaz o bütçeyle. Günümüzde 1+1 yeni daire bile çok zor. Hangi şehir bilmiyorum ama 4 katlı tokiler yapıldı yeni onlardan kapatabilirseniz sizin için çok iyi olur.

Eski uzun tokilerin bazıları öyleydi lakin yeni tokiler 4 katlı. Hem ısınma derdi yok kazan var tüm apartman kışın hamam gibi bence bütçesi dar olanlar için bulunmaz nimet.
Gaziantep bölgesi için.
Ödeme miktarı hangisi bütçeme uygunsa onu tercih ederdim.
Görüşünüz için teşekkürler. Benim ödeyeceğim aylık tutar maksimum 5-6 2 kişi ile. O zaman toki son seçenek olacak gibi.

Hocam 80 bin tlden var. 200bin kredi çeksen. 280bine ev bulman lazım. 200bin tlnin ödemesi şuan rastgele konuşuyorum, 450-500 bin konut kredisi için. Aylık ödemesi 4-5 bin lira gelir 120 aydam hesaplarsan. 280 bine ev bulman gerekiyor veya kendin hesaplicaksin. Ama toki alınır, çevremde alan insanlar var. Burada senin cikabilecegin bütçe önemli. Toki kötü değil yani. Alabiliyorsan al yani.

Hocam 80 bin tlden var. 200bin kredi çeksen. 280bine ev bulman lazım. 200bin tlnin ödemesi şuan rastgele konuşuyorum, 450-500 bin konut kredisi için. Aylık ödemesi 4-5 bin lira gelir 120 aydam hesaplarsan. 280 bine ev bulman gerekiyor veya kendin hesaplicaksin. Ama toki alınır, çevremde alan insanlar var. Burada senin cikabilecegin bütçe önemli. Toki kötü değil yani. Alabiliyorsan al yani.
Ağırlığı tokiye verdim ama pek tanıdığım olmadığından emin olamadım. Kimisi lanet ediyor, kimisi iyi diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı