Tom Clancy's Rainbow Six: Siege FPS düşmesi

SVEYNOD

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam R6 oyununu ilk indirip çalıştırdığımda 3.5 saat kadar oynadım ve FPS'mde hiçbir sıkıntı yoktu. 50-60 FPS arasında oynuyordum sonraki gün oyunu açtığımda ise oyunda gözle görülür bir FPS düşüşü olduğunu fark ettim. FPS'im oyun içi 30'u geçmiyor 27-28 o civarla menüde bile 22 FPS vermeye başladı. Sonra bir ara düzeldi yine 50 60 FPS alıyordum ve şu an yine düşük FPS veriyor. Çözümü bilen başına gelen varsa yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
intel core 2 quad q9300
r7 240 2 gb
4 gb ram
Hocam oyun güncelleniyor hep malum ve minimum 6 GB ram istiyor ki üstüne üstlük 8 GB ram ile stabil oynatmayan bir oyun sistem değiştirme şansınız yok ise bir 4 GB veya 8 GB uyumlu ram upgrade yapın

E
vulkanda hiç açılmıyor oyun siyah ekranda kalıyor
Ekran kartın vulkan uyumlu değil

Maptan mapa göre değişiyor olabilirmi ?
yok mesela oyuna giriyorum menüde 45 fps falan sonra bi anda menüde 22 ye düşüyor

un güncelleniyor h

Hocam oyun güncelleniyor hep malum ve minimum 6 GB ram istiyor ki üstüne üstlük 8 GB ram ile stabil oynatmayan bir oyun sistem değiştirme şansınız yok ise bir 4 GB veya 8 GB uyumlu ram upgrade yapın

E

Ekran kartın vulkan uyumlu değil
ekran kartının vulkan uyumu var

yok mesela oyuna giriyorum menüde 45 fps falan sonra bi anda menüde 22 ye düşüyor

ekran kartının vulkan uyumu var
yani ramden olsa baştan öyle fps verir başta 50 fps in altına düşmüyordu nerdeyse hiç

Rainbow six zamanında oynadığım dan biliyorum vulkan da siyah ekranda kalan arkadaşlarımin ekran kartı vulkan uyumlu değil di epeyden bakmanızı öneririm
Vulkan destekli AMD ekran kartları:

Geri
Yukarı