Topraklamalı priz, akım korumalı priz midir?

Beck

Decapat
Bu aralar priz almak istiyorum. Karşıma farklı farklı prizler çıkıyor "topraklamalı" olarak satılanlar var "akım korumalı" olarak satılanlar var "termal akım korumalı" olarak satılanlar var. Yorumlara baktığımda topraklamalı olarak alınan prizlerin akım koruma yaptıklarını da söylemişler. Kafam karıştı size sormak istiyorum o yüzden, var mı bir bilgisi olan, topraklamalı bir priz akım korumalı priz midir?

Şu linkteki prizi almayı planlıyordum. "Topraklamalı" olarak satılıyor bu akım koruması da yapıyor mu şimdi?

Son düzenleme:
Linkteki akım korumalı priz değil. Normal topraklı priz.

Aslında akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Adı bu şekilde kalmış. Tunçmatik gibi bazı modellerde otomatik sigortası da olabiliyor.

Aslında akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Adı bu şekilde kalmış. Tunçmatik gibi bazı modellerde otomatik sigortası da olabiliyor.
Peki, termal akım korumalı nasıl oluyor normal akım korumalılardan ne farkı var?

Bir de diyelim ki akım korumalı tekli priz aldım şunun gibi: Amazon.com.tr

Bunu ana priz olarak düşünüp taksam, sonrasında buna akım korumalı olmayan uzatmayı taksam, ana hattan geçerek gelen elektirik önce akım korumalı olana, sonrasında çoklu prize ulaşacağı için akım korumalı olmayan çoklu prizi akım korumalı yapabilir mi? Dengesiz olur mu? Akım korumanın belirli bir mesafesi var mıdır?

Son düzenleme:
Linkteki APC'yi alıp uzatma kablosu takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı