Çözüldü Toshiba L50-B'de çalışan Bluetooth bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emie

Hectopat
Makaleler
1
Toshiba L-50B'de 2-3 gündür Intel AC3160 alıcımın Bluetooth'unu sorunsuz kullanıyordum. Az önce bilgisayarın içini açtım ve macOS'le uzaktan yakından alakası olmayan HDD'mi sistemden çıkardım. Pili çıkardığım için BIOS da sıfırlandı. Sistemi geri açtım ve Bluetooth çalışmıyor. BIOS'ta herhangi bir ayar bulamadım Bluetooth ile ilgili. HDD'yi geri taktım ancak yine gelmedi. IntelBluetooth kextleri ile çalıştırıyordum. Kextleri kontrol ettim onlarda da config dosyamda da bir sıkıntı göremedim. BIOS'ta Bluetooth'u etkileyen bir ayar var mı acaba?

OpenCore 0.7.1
Mojave 10.14.6
Wi-Fi & Bluetooth alıcı: AC3160

Çözüm
Yeniden açılışta NVRam reset yapmayı denediniz mi?
Evet, denedim ancak sonuç değişmedi.
Wi-Fi'nin çalıştığını göz önünde bulundurarak hiç dikkat etmemiştim ancak Bluetooth'u Fn tuşu ile kapatmışım. Fn+(Kablosuz Tuşu) kombinasyonunu yaptığım zaman Wi-Fi de kapandı. Tekrar bastığımda ise ikisi birden açıldı.
Yeniden açılışta NVRam reset yapmayı denediniz mi?
Evet, denedim ancak sonuç değişmedi.
Wi-Fi'nin çalıştığını göz önünde bulundurarak hiç dikkat etmemiştim ancak Bluetooth'u Fn tuşu ile kapatmışım. Fn+(Kablosuz Tuşu) kombinasyonunu yaptığım zaman Wi-Fi de kapandı. Tekrar bastığımda ise ikisi birden açıldı.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı