Çözüldü Toshiba Qosmio X870-15E Memtest86 testi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

marcio3468

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim bilgisayarım kendi kendine resetleniyor ben de sorunu aramak için testler yapmaya başladım. Şimdiki testim RAM üzerinde olacaktı fakat bir türlü test edemedim. @Recep Baltaş 'ın Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı - Technopat Sosyal isimli konusunu ve videosunu izleyip okudum fakat bende işe yaramadı. Benim sistemim anladığım kadarıyla UEFI değil BIOS o yüzden memtest86'nın 4. versiyonunu indirdim yine görmedi ve şöyle bir hata verip işletim sistemine geçiyordu hemen;
IMG_20200123_173347.jpg
Bootmenüde ise USB yazıyordu sadece başka da bir şey yazmıyordu.
Sorun belki de flaş bellektedir diğerekten @MF 'ın [Çözüm] Format için kullanılan USB belleği TV görmüyor - Technopat Sosyal postundaki işlemi denedim yine de sonuç aynıydı değişen bir şey yok.
Buradan sonra neler yapabilirim bir fikir verebilecek var mıdır? Bu testi yapmam lazım. Yardım çabalarınız için şimdiden teşekkür ederim.

USB sistemde hiç gözükmüyor Memtest86 ayarlarının doğru olduğuna emin misin?
Farklı bir USB bellek ile denedin mi?

LAN->Atheros Boot Agent yazan kısmı boş bırakma gibi bir seçenek var mı?
s1.PNG

@MayCrasH Hocam, boş yapma gibi bir seçenek yok, USB'ye yazma işlemini Recep Hoca gibi yaptım. Bir daha bakacağım olmazsa başka bir Flaş Bellek alıp deneyeceğim.
Düzenleme
// @MayCrasH Hocam, yeni USB ile denedim yine de olmadı. İkisinde de USB kısmı boş görünüyor.

Son düzenleme:
@MayCrasH hocam, orada şu başlıklar var;
6.png

Dizüstü bilgisayarımın marka ve modeli ise Toshiba qosmio X870-15E.

Bir sorum olacak Boot mode kısmını UEFI yapsam sistemim UEFI mi olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
@MayCrasH hocam, yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Siz olmasanız büyük ihtimalle yapamazdım bu testi.

Bilgisayarımın modeli Toshiba Qosmio X870-15E, @MayCrasH 'in yönlendirmesiyle BIOS'ta System Configuration kısmına girdim, Boot mode kısmını CSM Boot yerine UEFI yaptım. Memtest86'nın UEFI uyumlu son sürümünü indirdim bu konudaki denilenleri uyguladım ve RAM'lerimi test ettim. Konu çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı