Memtest86 RAM testi nasıl yapılır?

Okay many

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben ekim 2020 ayında kendi bilgilerimle yaklaşık 10k ya PC topladım. Masasından tütün faresine kadar her şeyi dizdim fakat her şey yerli yerindeydi ama 2x8GB'lik 3200MHz Vulcan-Z t-Force RAM'lar aldım. İlk bilgisayarcıya götürdüm RAM'ların 1 tanesi bozuk dedi, belirli bir zaman sonra anakartın RAM slotlarından şüphelendim, sizce anakartım RAM slotlarında sorun olabilir mi? RAM'ın 1 tanesini iade etmeye çalıştım 3 defa Trendyol üzerinden almıştım fakat 3'ünde de maalesef olumsuz cevap aldım nedeni ise üstünde barkod yazıyormuş. Ben de bilmeden yırttım ne bileyim? İlk defa PC topluyorum. Sonra elimde kaldı ama anakartın slotlarında sorun var midiye düşündüm.

Ardından başka bir bilgisayarcıya götürdüm ve bu olayı anlattığımda bana bu uygulamayı dedi; Memtest 86 bu uygulamayı indirip flash belleğe atıyordun sonra FreeDOS mu ne öyle atacakmışım ondan sonra bu uygulama benim sıstemımdekı hataları söylüyormuş; anakarttamı yoksa RAM'da mi sorun var bunu buluyormuş böyle bir yazılımı kullanan var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'leri bu rehberden yararlanarak test edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eyvallah hocam bunu deneyıp test edım bakacağım.

Hocam size demiştim ya 2 tane almıştım 1'i bozuk çıktı diye. Öbürküsü de PC'de takılı(8 GB) ben bozuk olani da taktım fakat görüntü gelmedi. Mecbur bozuk RAM'i cikardigimda ekran geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyvallah hocam bunu deneyıp test edım bakacağım.

Hocam size demiştim ya 2 tane almıştım 1'i bozuk çıktı diye. Öbürküsü de PC'de takılı(8 GB) ben bozuk olani da taktım fakat görüntü gelmedi. Mecbur bozuk RAM'i cikardigimda ekran geldi.

RAM bozulmuş hocam. Mecbur yenisini almanız gerek. Konu açarak RAM önerisi alabilirsiniz veya 8 GB RAM ile devam edebilirsiniz.

RAM bozulmuş hocam. Mecbur yenisini almanız gerek. Konu açarak RAM önerisi alabilirsiniz veya 8 GB RAM ile devam edebilirsiniz.

Hocam zaten 2 sini birlikte aldım aynı aynda geldi zaten fakat biri calismayinca öyle kaldı ve dediğim gibi bozuk rami taktigimda görüntü gelmedi mecbur çıkarınca geldi,Yani anakartta sorun yok degil mi? Sadece ram bozuk

Yeni konular

Geri
Yukarı