Toshiba Satellite C50D-B-127 SSD ve RAM tavsiyesi

Orhan YILDIZ 27

Centipat
Toshiba Satellite C50D-B-127 Notebook kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıldır aşırı hırıltılı çalışıyor sabit diskinde zedelenme var. 2006'dan sonra piyasaya çıkmış hemen hemen hiçbir oyunu oynayamıyorum. Son olarak bende emülatör aracılığı ile düşük boyutlu telefon oyunlarına yöneldim. Bluestack RAM'iniz çok düşük diyerek arayüzü bile açmıyor. Diğerlerinde arayüz gelse bile oyun oynanmıyor. Bütçemi tüm bunların açısını çıkaracağım 15, 000+ üzeri bir sistem için toparlıyordum ki yeni nesil işlemcileri bekle vb. tavsiyeler ile dolar aldı başını gitti. 11.11.2020 indirimini bekliyorum. O zamana kadar şöyle 500TL gibi bir bütçeye laptopuma SSD disk ve mümkünse RAM ekletebilir miyim?
Mümkün ise başka performans artırıcı parçalarda düşünebilirim değerli tavsiyelerinizi nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

CPU-Z programını indirip SPD ve Memory sekmelerini paylaşın.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Bir yerden link kopyalıyım derken kalın harf kullanma cezası yemişim. Gözlerimde de biraz kısılma var hiç dikkat edememişim.
Dediğiniz işlemleri yaptım ekran görüntüleri alttadır.
SPD.png

Memory.png

DDR3 1600 MHz 1.35V SODIMM bellek alacaksınız. Voltajı 1.5 olan bellekler de var. Onlardan almayın, uyumsuz olur. Toplamda 16 GB bellek desteğiniz var. 4 veya 8 GB bellek ekleyebilirsiniz. Mevcut olan hard diski çıkarıp yerine SSD takabilirsiniz. Değişimleri aynen videolarda gösterildiği gibi yapabilirsiniz.

c50d.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

DDR3 1600 MHz 1.35V SODIMM bellek alacaksınız. Voltajı 1.5 olan bellekler de var. Onlardan almayın, uyumsuz olur. Toplamda 16 GB bellek desteğiniz var. 4 veya 8 GB bellek ekleyebilirsiniz. Mevcut olan hard diski çıkarıp yerine SSD takabilirsiniz. Değişimleri aynen videolarda gösterildiği gibi yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 638078

Baya bir emek ile linkler eklemişsiniz. Ben 11.11.2020de 15bin 20bin arası bir sistem düzmeyi planlıyorum. Leptop'uma onun için fazla bütçe ayırmayım diyorum. Zaten 5 yıllık garantisi doldu. Üstelik toshiba artık üretim yapmayacağını duyurdu.
SSD Olarak link verdiğiniz marka tabi ucuzluk için iyi fakat performans olarak düşün onun yerine 125gb bir boyuta sahip daha kaliteli bir ürün önerir misiniz?
Ram olarak linklerde 350tl civarı 8gb yer alıyor olmuşken 8 gb olsun iyi bir şey olsun direk şu 2 ürün diyeceğiniz bir ürün varsa hemen sipariş geçeyim.
Uyum konusunda size bağlıyım hiç anlamıyorum çünkü.

İkinci el bellek alırım diyorsanız biraz daha ucuza bulabilirsiniz. SSD olarak 120 GB yeterli olur diyorsanız o modellerden birisini alabilirsiniz. Giriş modellerinde büyük bir kalite ve fiyat farkı yok.

Videolardaki leptop'un ikiside aynı C50d bendeki biraz daha farklı bir ürün sorun çıkmaz dimi yerleştirmede. Arka kasa komple farklı bende.
Bir de SSD'lerde leptop veya masa üstü sürüm farkı yok değil mi? Ramde varda.

Geri
Yukarı