Trendyol'dan alınan bozuk monitöre ne yapılabilir?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba. Monitörüm cumartesi günü geldi fakat normal değil, ekrana bazen çizik geliyor bazen titreme geliyor ve bu cumartesi geldi. 2 yıl garantisi var sanırım, garantiye mi vermem lazım yoksa iade mi etmem lazım? Trendyol'dan aldım.

İade ederseniz büyük ihtimalle kabul olmaz. İade etmeyi deneyin, red ederlerse garantiye verin. Garanti değişim raporu çıkarırsa değiştirirler.
Hocam iade ettikten sonra monitörü tekrar mı sipariş edeceğim? Garantiye versem direkt nasıl olur? Yani problem benlik değil HMDI kablosu sorunludur diye başka bir kablo ile taktım ve bilgisayarı güncelledim, monitörde sıkıntı var yani.

14 günlük cayma hakkınız mevcut hocam, sorundan bahsetmeden "beğenmedim" diyerek iade talebi açın. Ürünü geldiği gibi paketleyip kargolayın. (Kargolarken kırık olmadığının fotoğrafını çekmenizi tavsiye ederim, monitör gibi kırılacak ürünlerde zarar gelirse eliniz güçlü olmalı.)

Normal şartlarda satıcı iadeyi kabul etmek zorunda, reddedemez.

14 günlük cayma hakkınız mevcut hocam, sorundan bahsetmeden "beğenmedim" diyerek iade talebi açın. Ürünü geldiği gibi paketleyip kargolayın. (Kargolarken kırık olmadığının fotoğrafını çekmenizi tavsiye ederim, monitör gibi kırılacak ürünlerde zarar gelirse eliniz güçlü olmalı.)

Kutusu açık diye etmeme hakkı var, servise yönlendirir. Rapor ister.

Aynen öyle. Kesinlikle ürünü bozuk olduğu için iade etmek istediğinizi söylemeyin firma servise yollar, işi yokuşa sürer. Direkt beğenmedim diye iade edin firma iade almak zorunda. Eğer iade almayacaklarını söylerseler tüketici hakem heyetine başvuracağınızı beyan edin geri adım atarlar.

Hocam iade ettikten sonra monitörü tekrar mı sipariş edeceğim? Garantiye versem direkt nasıl olur? Yani problem benlik değil HDMI kablosu sorunludur diye başka bir kablo ile taktım ve bilgisayarı güncelledim, monitörde sıkıntı var yani.

Garantiye de verebilirsiniz cayma hakkınızı da kullanabilirsiniz. İade edilirse para size geri ödenir, tekrar sipariş etmeniz gerekir. Garantiye verirseniz de üründe ayıp varsa rapor isteyip değişim talep edebilirsiniz.

İlk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-12-15-28-04-289_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2024-01-12-15-28-04-289_com.google.android.apps.docs.jpg
    139,4 KB · Görüntüleme: 13
Trendyol, Amazon gibi değil hocam. Bu tarz konularda pek yardımcı olmuyorlar. Ürün paketi açıldığı için iade yi reddedebiliyorlar.

En can sıkıcı durum başınıza gelmiş öncelikle geçmiş olsun. Henüz teslim alalı 2 gün olmuş. Kutuda herhangi bir deforme olmadıysa güzel bir şekilde kutulayıp değişim talep edin. Değişim seçeneği yok ise iade edin. Henüz teslim alalı 2 gün olduğu için yüksek ihtimalle değişim veya iade talebini kabul ederler. Satıcı bu talebi kabul etmez ise direkt olarak Trendyol destek ekibi ile iletişime geçin ve bundan sonra Amazon hariç başka bir yerden elektronik alet almayın :)

Geri
Yukarı