Trojan:MSIL/Downloader.SDV!MTB virüsü

TALORU

Attopat
Daha fazla  
1650676482644.png

Abi bir tane oyuna TR yama indiriyordum ve bu geldi, dosyanın adı setup.ZIP'di ve defendır sildi oto olarak. Ama bu burada kaldı. Bir şey olur mu?

Dosya Ekleri

• 1650676409525.png
    1650676409525.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Başarısız uyarısı vermiş Defender, sanırım tam anlamıyla temizleyememiş. ZIP içerisinde de yürütülebilir bir zararlı mevcut. KVRT kurup ilgili dosyayı seçerek tarama yapabilirsiniz. Ayrıca önerim KSC Free ya da Bitdefender Total Security kullanmanız. Defender günümüzde tekrar yetersiz performans vermeye başladı.

Bitdefender için 6 aylık yasal lisansı aşağıdaki konudan edinebilirsiniz.

Şu an zararlı devam ediyor mu?

Evet Steam hesabım çalındı mesela.
Başarısız uyarısı vermiş Defender, sanırım tam anlamıyla temizleyememiş. ZIP içerisinde de yürütülebilir bir zararlı mevcut. KVRT kurup ilgili dosyayı seçerek tarama yapabilirsiniz. Ayrıca önerim ksc Free'ya da BitDefender Total Security kullanmanız. Defender günümüzde tekrar yetersiz performans vermeye başladı.

BitDefender için 6 aylık yasal lisansı aşağıdaki konudan edinebilirsiniz.

KVRT'nin linkini atar mısınız?

Evet Steam hesabım çalındı mesela.

KVRT'nin linkini atar mısınız?

Aga gerek kalmadı yardımlarınız için teşekkürler adamlar sürü gibi benim verilerimi çaldılar Steam hesabı gibi şeyler 3.000TL zarar dayın oldu olan yardımlarınız için teşekkür ederim, eğer PC'nize turava benzeri bir şey girerse direkt format atın bu bir abi tavsiyesidir.

Aga gerek kalmadı yardımlarınız için teşekkürler adamlar sürü gibi benim verilerimi çaldılar Steam hesabı gibi şeyler 3.000TL zarar dayın oldu olan yardımlarınız için teşekkür ederim, eğer PC'nize turava benzeri bir şey girerse direkt format atın bu bir abi tavsiyesidir.
Geçmiş olsun fakat indirdiğiniz dosya ZIP dosyası. Dosyanın içerisindeki yürütülebilir uygulamayı çıkartıp çalıştırmadıysanız bunların olmaması gerekli, sistemde farklı bir zararlı kalmış olabilir önceden.

Geçmiş olsun tekrardan. Defender yerine KSC Free gibi profesyonel alternatifleri kullanmanızı öneririm.

Merhabalar bif FNF mod indirdim ama modu açabilmem için bir uygulama vardı onu indirdim ve kontrol ettiğimde Downloader.MSIL.gen.rexp adlı bir virüs geldi ama vırustotal tespit edilmedi dedi.

Merhabalar bif FNF mod indirdim ama modu açabilmem için bir uygulama vardı onu indirdim ve kontrol ettiğimde Downloader.MSIL.gen.rexp adlı bir virüs geldi ama vırustotal tespit edilmedi dedi
Güvenilirmi ?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-12 144101.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-12 144101.png
    120,1 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı