Çözüldü TruckersMP "Unreliable connection" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de Netspeed kullanıyorum aynı sorun bende de mevcut sorunun çözümünü bulabildin mi?

Hayır hocam bulamadım. Bu sorunu kendilerine ilettim, bilgisayara bağlanıp gerekli testleri ve aksiyonları aldılar. Bunu iki kez yaptılar. Bugün hızımı 50 Mbps'e sabitlediler herhangi bir değişime olmadı. Pazartesi günü tekrardan iletişime geçip gerekli bilgileri verecekler. Eğer ki sorunum düzelmezse GIBIRNet'e geri dönüş yapacağım.

Destek konusunda iyiler ama ben bu sorundan dolayı memnun kalmadım.

Hocam bu sorunu siz de iletin. TruckersMP sunucularına bağlanmadığımız için daha çok şikayet giderse, gerekli işlemler yapılır belki. Bana, sizden başka bu sorunu yaşayan yok dediler. Hiçbir şekilde sorunu kabul etmiyorlar.

@erengore hocam, Netspeed kullandığınızı gördüm. Acaba bu durum neden kaynaklanıyor? Bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
NetSpeed kaynaklı bir sorundur muhtemelen. Sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok. POP'larla alakalı olabilir.

Ben de öyle düşünüyorum hocam. Arkadaşında bu sorunu yaşadığını görünce kesinleştirdim. Şimdi ise GIBIRNet'e 120 TL kurulum bedeli ödeyeceğiz.

Güncelleme: Bugün benimle iletişime geçtiler. Kendilerinde bir sorun olmadığını, telefon üzerinden mobil veri internetini kullanarak, tekrardan denememi istediler. Ben de kabul etmedim çünkü GIBIRNet'e başvurumu yapmıştım.

Şimdi denemek için mobil veri ile bilgisayar bağladım ve 10 dakika boyunca oyunda kaldım hiçbir sıkıntı yoktu. Mobil veriyi iptal edip, ethernet kablosunu takınca sunucuya girmeden bağlantım koptu.

Tekrardan söylüyorum; destek konusunda iyiler, ben beğendim. Keşke bu bağlantı sorununu yaşamasaydım da interneti kullanabilseydim.
Sorunum çözüldü: GIBIRNet'e geçiş yaptım ve oyuna sağlıklı bir şekilde bağlanabiliyorum.

Son düzenleme:
@Akababuş Hadi canım! Yahu daha yeni geçtim Netspeed'e bende de var. Oysaki iyi düşünüp karar vermiştim, böyle bir şey olacağını nereden bileyim. Çözüme kavuşması için illaki başka ISS'ye mi geçecez sürekli ordan oraya.

Oyunda bana yazan siz miydiniz?

Son düzenleme:
@Akababuş Hadi canım! Yahu daha yeni geçtim Netspeed'e bende de var. Oysaki iyi düşünüp karar vermiştim, böyle bir şey olacağını nereden bileyim. Çözüme kavuşması için illaki başka ISS'ye mi geçecez sürekli ordan oraya.

Açtığınız konuyu gördüm. Ben kendim bu süreci nasıl atlattım yazdım yukarıda. Gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Bu sorunu çözemedikleri için boşu boşuna GIBIRNet'e 120 TL kurulum ücreti ödedim.

Evet, bendim.

Son düzenleme:
Açtığınız konuyu gördüm. Ben kendim bu süreci nasıl atlattım yazdım yukarıda. Gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Bu sorunu çözemedikleri için boşu boşuna GIBIRNet'e 120 TL kurulum ücreti ödedim.

Evet, bendim.
Açıkçası ben de beklemiyordum, üzdü. Neyseki fazla girmiyorum ama bu bile değişme sebebi olabilir başkaları için, sizin gibi. Geçiş yapmadınız mı, neden kurulum ücreti verdiniz?

Şansınıza abim oyundaymış, söyledi.🙂

Açıkçası ben de beklemiyordum, üzdü. Neyseki fazla girmiyorum ama bu bile değişme sebebi olabilir başkaları için, sizin gibi. Geçiş yapmadınız mı, neden kurulum ücreti verdiniz?

Şansınıza abim oyundaymış, söyledi.🙂

3 ayda bir geçiş hakkımız olduğu için yeni abonelik yaptırmak zorunda kaldım.

@Akababuş hadi canım! Yahu daha yeni geçtim Netspeed'e bende de var. Oysaki iyi düşünüp karar vermiştim, böyle bir şey olacağını nereden bileyim. Çözüme kavuşması için illaki başka ISS'ye mi geçeceğiz sürekli oradan oraya.

Bu hatayı alanlar sorunu modem ayarlarından mtu değerini 1492 iken 1400 yaparak çözdüklerini söylemişler. Fakat bu değerin ne yapılması gerektiğini ISS sorulması gerektiğini de yazmışlar.

Bu hatayı alanlar sorunu modem ayarlarından mtu değerini 1492 iken 1400 yaparak çözdüklerini söylemişler. Fakat bu değerin ne yapılması gerektiğini ISS sorulması gerektiğini de yazmışlar.
Anladım. Temsilciye ne diyeceğiz de onlar bu değerin ne olması gerektiğini söyleyecek? Deneyelim bakalım.

Anladım. Temsilciye ne diyeceğiz de onlar bu değerin ne olması gerektiğini söyleyecek? Deneyelim bakalım.

Yaşadığınız problemi anlatırsınız. Oyunda bağlantı kopması olduğunu çözümünün modem ayarlarından mtu değerini değiştirmek olduğunu söylersiniz sanırım yardımcı olurlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı