Çözüm ETS 2 "Unreliable Connection" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Learnof

Decapat
Yer
Detroit
Herkese merhaba bugün size genellikle Netspeed kullanıcılarının Euro Truck Simulator 2 oyununda TruckersMP kısmına bağlanırken girişte aldığı ''Unreliable Connection'' hatasının kendimce çözümünü göstereceğim.

1.PNG
2.PNG

Hatalar gördüğünüz gibidir. Eğer bu hatayı alıyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz😊.

Öncelikle Windows arama kısmına ''Ağ Durumu'' yazınız.
Gelen ekranda ''Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir'' kısmını açınız.

3.PNG

Kullanmış olduğunuz aktif ağ bağlantısına sağ tıklayarak ''özellikler'' kısmını açınız.

4.PNG

Karşınıza gelen ekranda ''İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini açınız ve ayarlarınızı aşağıda vermiş olduğum gibi yapnız.
Ülke geneli 192.168.1.1 kullanmaktadır. Eğer 192.168.1.2 kullanıyorsanız 192.168.1.2 olarak değiştiriniz.

Daha sonrasında ''Tamam'' basarak çıkıp kapatabilirsiniz.
Şimdi ise asıl yapmamız gereken ''MTU'' ayarını yapmalıyız.

Başlat -> Komut Yöneticisi (CMD Komut Sistemi) -> Sağ Tıkla -> Yönetici Olarak Çalıştır -> Komutları Uygulayın:
Mevcut MTU değerini öğrenmek:
netsh interface ipv4 show subinterfaces

6.PNG

Sizde tüm değerler 1500 olabilir ben değiştirdiğim için 1458 gözükmektedir. ''Interface'' kısmı sizde değişiklik gösterebilir, ben Wi-Fi kullandığım için kod kısmını ''Wi-Fi'' olarak yazdım. ''Bytes In'' ve ''Bytes Out'' hangisinde aktifse kod kısmına onu yazınız.

7.PNG

MTU değerini değiştirmek:
netsh interface ipv4 set subinterface "Wi-Fi" mtu=1458 store=persistent

Wi-Fi kısmını eğer Ethernet değerleriniz aktif ise ''netsh interface ipv4 set subinterface "Ethernet" mtu=1458 store=persistent'' olarak değiştirebilirsiniz.
Ok veya Tamam yazısını gördükten sonra işlem tamamlanmıştır. Oyuna girip teste edebilirsiniz.

Biraz karışık anlatmış olabilirim, yapamayan arkadaşlar ya da anlamayan arkadaşlar için yorumlarda yardımcı olacağım. Umarım sorununuz çözüme ulaşır.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    748,5 KB · Görüntüleme: 369
  • 1.PNG
    1.PNG
    748,5 KB · Görüntüleme: 446
  • 1671545981817.png
    1671545981817.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 536
Herkese merhaba bugün size genellikle Netspeed kullanıcılarının Euro Truck Simulator 2 oyununda TruckersMP kısmına bağlanırken girişte aldığı ''Unreliable Connection'' hatasının kendimce çözümünü göstereceğim.

Eki Görüntüle 1608279Eki Görüntüle 1608280

Hatalar gördüğünüz gibidir. Eğer bu hatayı alıyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz😊.

Öncelikle Windows arama kısmına ''Ağ Durumu'' yazınız.
Gelen ekranda ''Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir'' kısmını açınız.

Eki Görüntüle 1608283

Kullanmış olduğunuz aktif ağ bağlantısına sağ tıklayarak ''özellikler'' kısmını açınız.

Eki Görüntüle 1608284

Karşınıza gelen ekranda ''İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini açınız ve ayarlarınızı aşağıda vermiş olduğum gibi yapnız.
Ülke geneli 192.168.1.1 kullanmaktadır. Eğer 192.168.1.2 kullanıyorsanız 192.168.1.2 olarak değiştiriniz.

Daha sonrasında ''Tamam'' basarak çıkıp kapatabilirsiniz.
Şimdi ise asıl yapmamız gereken ''MTU'' ayarını yapmalıyız.

Başlat -> Komut Yöneticisi (CMD Komut Sistemi) -> Sağ Tıkla -> Yönetici Olarak Çalıştır -> Komutları Uygulayın:
Mevcut MTU değerini öğrenmek:
netsh interface ipv4 show subinterfaces

Eki Görüntüle 1608296

Sizde tüm değerler 1500 olabilir ben değiştirdiğim için 1458 gözükmektedir. ''Interface'' kısmı sizde değişiklik gösterebilir, ben Wi-Fi kullandığım için kod kısmını ''Wi-Fi'' olarak yazdım. ''Bytes In'' ve ''Bytes Out'' hangisinde aktifse kod kısmına onu yazınız.

Eki Görüntüle 1608301
MTU değerini değiştirmek:
netsh interface ipv4 set subinterface "Wi-Fi" mtu=1458 store=persistent

Wi-Fi kısmını eğer Ethernet değerleriniz aktif ise ''netsh interface ipv4 set subinterface "Ethernet" mtu=1458 store=persistent'' olarak değiştirebilirsiniz.
Ok veya Tamam yazısını gördükten sonra işlem tamamlanmıştır. Oyuna girip teste edebilirsiniz.

Biraz karışık anlatmış olabilirim, yapamayan arkadaşlar ya da anlamayan arkadaşlar için yorumlarda yardımcı olacağım. Umarım sorununuz çözüme ulaşır.
Hocam Promods sunucularında işe yarar mı bu çözüm yöntemi Kirkenes madenlerinde falan?

Hocam Promods sunucularında işe yarar mı bu çözüm yöntemi Kirkenes madenlerinde falan?
Genel çözümdür. Oyundan atmasının sebebi 2000-2500 kişilik sunucularda özellikle de Duisburg Calais gibi şehirlerin kalabalık olmasından kaynaklıdır. Kirkenes maden yolunda yine aynı şekilde bu hatayı alıyorsanız işe yarayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı