Tüketici Hakem Heyeti CİMER'e şikayet edilebilir mi?

Cantrepreneur

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 25/01/2023 tarihinde THH'ye iade isteğim reddedildiği için başvurdum. Aynı gün savunması istendi olarak güncellendi ancak hala aynı şekilde görünüyor. Geçen ay 175'i arayıp sordum, 45 günü geçtiyse karar kesin olarak çıkmıştır ama güncellenmemiştir siz Kaymakamlığa gidip evrağınızı alabilirsiniz diye yanıt aldım.

Ben de doğal olarak gittim ama oradaki memur öyle bir şey yok, 7 8 ay garanti belki daha fazla da sürebilir falan diyerek beni geri postaladı. Şimdi madem maksimum 45 gün savunma süresi var, CİMER'e şikayet etsem daha hızlı sonuç alabilir miyim? Bıktım artık vallahi.

Merhaba arkadaşlar. 25/01/2023 tarihinde THH'ye iade isteğim reddedildiği için başvurdum. Aynı gün savunması istendi olarak güncellendi ancak hala aynı şekilde görünüyor. Geçen ay 175'i arayıp sordum, 45 günü geçtiyse karar kesin olarak çıkmıştır ama güncellenmemiştir siz Kaymakamlığa gidip evrağınızı alabilirsiniz diye yanıt aldım.

Ben de doğal olarak gittim ama oradaki memur öyle bir şey yok, 7 8 ay garanti belki daha fazla da sürebilir falan diyerek beni geri postaladı. Şimdi madem maksimum 45 gün savunma süresi var, CİMER'e şikayet etsem daha hızlı sonuç alabilir miyim? Bıktım artık vallahi.
Ben kırmızı beyaz logolu bir şirketi şikayet etmiştim. Sebebi ise benden habersiz taahhüt süresini uzatmışlardı. Savunma istendikten bayağı bir sonra PTT ile yanlış hatırlamıyorsam kağıt geldi, kağıtta karar yazıyordu. O karar kağıdı geldikten sonra işte sitelerinde karar gözüktü. Acayip yavaş işliyor bu süreç

Hocam internetten araştırarak, THH sürecini görebilirsiniz. Savunma süresi geçmiş olabilir ama arka planda prosedür devam ediyordur hocam.

THH süreci 6 ay sürebilmesinin yanında 3 ay da gerek görülürse uzatma hakları mevcut. Toplam 9 ay süreleri var. Cimer e şikayet edecek bir durum görmüyorum.

Hocam dayanamadım CİMER'e şikayetimi ilettim. Eğer hızlanırsa ne güzel, hızlanmazsa zaten sonuç alabileceğime dair umudum kalmadı.
Umarım sorununuz en kısa sürede çözüme kavuşur. Çözüme kavuşur kavuşmasına ama yani atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmez umarım. Dediğim gibi, çok yavaş işliyor bu süreç.

Arkadaşlar başvuru yaptığım zaman dolar 19,50 idi şimdi 26. Hala daha "savunması istendi" olarak gözüküyor 1 ay oldu. Gerekli görülürse 9 aya kadar uzatabilirlermiş iyi bende ciklet alırım 9 ay sonra o paraya. Bu "Savunması İstendi" olayına bir sınır getirilmeli.

Arkadaşlar başvuru yaptığım zaman dolar 19,50 idi şimdi 26. Hala daha "savunması istendi" olarak gözüküyor 1 ay oldu. Gerekli görülürse 9 aya kadar uzatabilirlermiş iyi bende ciklet alırım 9 ay sonra o paraya. Bu "Savunması İstendi" olayına bir sınır getirilmeli.
Sınır var zaten hocam. Mevzuatı okuyabilirsiniz

Geri
Yukarı