Çözüldü Tüm işlemci çekirdekleri Windows'ta nasıl çalıştırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar elimde fazladan işlemciler var ve mining yapıyorum. Ancak bir sorun ile karşılaştım işlemcinin tüm çekirdekleri sanırım mining esnasında çalışmıyor. 8000-8800h almam gerekirken ben 5000h alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan, bütün verimi nasıl alabileceğimi bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
İşlemci= Ryzen 5 3600 1.35v 4350MHz O.C

Çözüm
Şarj yüzde 38 yazan yerin hemen altındaki 9 noktalı kare.

Rigin içine girdikten sonra basacaksin.
Bir coinde tek algoritma kullanılır. Birden fazla algoritma kullanan coine dek gelmedim. Bazı coinlerde bir süre sonra yapısal güncelleme olurda algoritma değiştirmek isterlerse o başka. Turtle Coinde böyle bir şey yaşanmıştı. Yani Zephyr da randomx kullanmak zorundasın. Normalde randomx algoritması Monero için kullanılan bir algoritmadır ve başka coinler tarafından tercih edilebiliyor.
Hocam Monero'nun kazım mantığı ne tam olarak? Ekran karti ile mi kazıyor, işlemci mi. Birde internet kazımı gördüm ona anlam veremedim.

Monero işlemci ile madencilik yapmak üzerine düşünülmüş bir coin. Takipsiz bir coin olduğu söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum. Çoğu işlemci madeniliği yapılan coinden daha eskidir. İnternet kazımı ne tam olarak bilmiyorum, sunucu kiralayıp oradaki işlemci ile yaptığını iddia edenler oldu belki doğrudur ama karlı bir coin değil madencilik için tavsiye etmiyorum. Ayrıca şu an elektrik bedava olmadığı sürece karlı madencilik yapılamaz eski şaşası yok madenciliğin.

Bende de 5600 var bugun denedim windowsda 5000-5100 arasi hashrate aliyorum tam ekran yapsam da degismedi. Sebebi nedir acaba hiveosa mi gecsem ki
Dene tam performans belki onda daha iyi olur ama, zaten Hashrate.no sitesinde de Ryzen 5 3600'ün Zephyr kasma derecesi daha yüksek. Sebebini bende bilmiyorum ama durum böyle. Başka coinler daha çok kazandırıyor olabilir. Göz atın siteden.

Valla hocam simdi bi kac deneyeyim dedim. Benim ramlerden birisi bozulmustu 8x2 3200 mhz vardi tek 8 takmak zorunda kaldim. Oda cikar tak yaptığım icin mhzsi dusmus sonradan 3200 e cektim. Tek ram ile denedim ramin etkisi var mi bilmiyorum ama üşenmedim hiveos kurdum ordan da baktim. 6500 hasrate ortalama veriyor 85-90 santigrat arasi derecede oluyor hesapladigimda gunde 0.80 dolar profit veriyor cebe kalan yani kâr zarar iliskisini goze aldigimizda bu degerler bence yapmayı cok mantikli kilmadi

Valla hocam simdi bi kac deneyeyim dedim. Benim ramlerden birisi bozulmustu 8x2 3200 mhz vardi tek 8 takmak zorunda kaldim. Oda cikar tak yaptığım icin mhzsi dusmus sonradan 3200 e cektim. Tek ram ile denedim ramin etkisi var mi bilmiyorum ama üşenmedim hiveos kurdum ordan da baktim. 6500 hasrate ortalama veriyor 85-90 santigrat arasi derecede oluyor hesapladigimda gunde 0.80 dolar profit veriyor cebe kalan yani kâr zarar iliskisini goze aldigimizda bu degerler bence yapmayı cok mantikli kilmadi
Ben hiveos bir türlü kuramadım. Nasıl yaptığını detaylı anlatır mısın. Windows'tan kazmak zorunda kalıyorum. Yani ekledim cüzdan ve işlemciyi fakat ne yapsam da offline gözüküyor.

İnstalldan beta imageyi kurdum sonra balenaertcher ile usbye yazdırdım sonra hiveosa kayıt oldum. Sonra rig id sifre yazan yerde rig conf indirme var onu indirip flasha attım. Sonra cüzdanı oluşturdum sonra madenciyi seçtim burakdemiralpin videoda anlatıyor zaten sonra uçuş sayfasından aktif hale getirdim sistem otomatik başladı kazmaya ekranda gözüktü zaten kazım. Hiveosu telefondan girdim bilgisayardan kazım başladı ve telefondan takip ettim. Sistem açıkken ofline gözüküyor ise rig id şifre kısmını yapamamişsindir. Farm yerine tıkladığında eig id şifre çıkıyor ya hiveos başladığında elle girmen gerekir yada benim dediğim gibi o indirdigin rig conf dosyasını flasahin içine atman gerekir o zaman otomatik kendisi girer

İnstalldan beta imageyi kurdum sonra balenaertcher ile usbye yazdırdım sonra hiveosa kayıt oldum. Sonra rig id sifre yazan yerde rig conf indirme var onu indirip flasha attım. Sonra cüzdanı oluşturdum sonra madenciyi seçtim burakdemiralpin videoda anlatıyor zaten sonra uçuş sayfasından aktif hale getirdim sistem otomatik başladı kazmaya ekranda gözüktü zaten kazım. Hiveosu telefondan girdim bilgisayardan kazım başladı ve telefondan takip ettim. Sistem açıkken ofline gözüküyor ise rig id şifre kısmını yapamamişsindir. Farm yerine tıkladığında eig id şifre çıkıyor ya hiveos başladığında elle girmen gerekir yada benim dediğim gibi o indirdigin rig conf dosyasını flasahin içine atman gerekir o zaman otomatik kendisi girer
Hocam dediğiniz gibi yaptın flash içine attım conf dosyasını. Nerede sorun var hiç anlayamadım.

Farmin içine girdiğinde rige tıkladığında genel bakış havuz felan sekmesinin olduğu yerin en sağında ayarlar var oraya tıkla orda rig.conf yazar onun üstüne tıkla indir sonra hiveosun kurulu olduğu yere kopyalayıp yapıştır otomatik başlar kendi

Bence rige bağlanmıyor havuz ondan ofline gözüküyor
Hocam dediğiniz gibi yaptın flash içine attım conf dosyasını. Nerede sorun var hiç anlayamadım.
Yoksa PC açıkken kazim olmasa bile yeşil yanması gerekir. Hiveos açıkken ekran resmini paylaşabilir misin

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-30-23-35-52-034_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-30-23-35-52-034_com.android.chrome.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 11
Farmin içine girdiğinde rige tıkladığında genel bakış havuz felan sekmesinin olduğu yerin en sağında ayarlar var oraya tıkla orda rig.conf yazar onun üstüne tıkla indir sonra hiveosun kurulu olduğu yere kopyalayıp yapıştır otomatik başlar kendi

Yoksa PC açıkken kazim olmasa bile yeşil yanması gerekir. Hiveos açıkken ekran resmini paylaşabilir misin
Tamam hocam 1 dakika hemen atıyorum.

Bende yeşil bile yanmıyor hocam. Burak Semiralp videosuna bakıp yaptım bende. Ryzen 5 3600 zaten Windows'ta şu an 7700H veriyor. 8800 normalde sanırım ama hiveos üzerinden bu değeri alsam hiç fena olmaz 1100h kâr olur.

Dosya Ekleri

• 20231130_234328.jpg
    20231130_234328.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Geri
Yukarı